Учені зі США розробляють OLED-панель із надувними кнопками. Про це пише Engadget.
Згідно з джерелом, ідею розвивають в американському Університеті Карнегі-Меллона. Вона полягає в тому, щоб поєднати універсальність сенсорного набору тексту і тактильність QWERTY-клавіатури в одному девайсі. Для цього інженери придумали надувати OLED-панель, а точніше накачувати її рідиною.
Фанати QWERTY-клавіатур люблять їх за те, що текст можна набирати не дивлячись, оскільки кнопки легко намацати пальцями і виробити моторику. При цьому сенсорне введення набагато практичніше і не вимагає вбудовування в смартфон додаткових складних компонентів.
Щоб об’єднати всі переваги обох способів введення, вчені розробляють технологію FIG – Flat Panel Haptics. Вона розділяється на секції, що дорівнюють кнопкам на клавіатурі, і розміщується під гнучкою OLED-матрицею “бутербродом”. Коли приходить час набирати текст, кнопки накачуються і стають тактильно помітними.
Розробка потенційно може торкнутися не тільки, власне, набору тексту, а й звичайних кнопок в інтерфейсі мобільної ОС – вони теж можуть ставати об’ємними в потрібний момент. Панель накачує “горбки” за допомогою рідинних насосів, у результаті роботи яких кнопка може виступати над дисплеєм на висоту до 1,5 мм. Заповнення кожної області займає близько 1 секунди.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…