Новини України та Світу

Рекорд побито: яка швидкість у найшвидшого мобільного інтернету

Share
Час читання: 2 хв.

Китай пообіцяв повсюдно запустити мобільний 6G-інтернет до 2025 року. Зараз в Академії аерокосмічної науки і промисловості Китаю проходять випробування мережі нового покоління, повідомляють зарубіжні ЗМІ. Здається, скоро бездротовий інтернет скоро повністю замінить дротовий.

В університеті побудували прототип 6G-вежі з підтримкою широкосмугового зв’язку на частоті 10 ГГц. Підсумок: вченим вдалося передати дані з одного пристрою на інший зі швидкістю 100 Гбіт/с. Це абсолютний рекорд для бездротового мобільного інтернету.

У Китаї обіцяють, що коли 6G доопрацюють, і технологія дістанеться до звичайних користувачів, шосте покоління бездротових мереж забезпечить нижчу затримку – навіть меншу, ніж в оптоволоконних мереж. Можливо, після виходу 6G можна буде сказати точно – дротовий інтернет канув у Лету. Особливо після того, як мобільний інтернет досягне максимально рекордних можливостей. Наприклад, зможуть передавати дані зі швидкістю 1 Тбіт/с.

Оптоволокно поки що лідирує – технологія показує дивовижні можливості передачі даних. Зокрема, у червні 2022 року в Японії поставили “дротовий” рекорд: японцям вдалося передати дані зі швидкістю 1 000 000 Гбіт/с. Це у 100 000 разів швидше, ніж найпотужніші на сьогодні побутові тарифи.

Ми віримо в 6G. Де над ним працюють

За даними GSMarena, Південна Корея в лютому 2023 року заявила, що вона стане першою країною, яка надасть 6G своїм громадянам. Експерти заявляли, що 6G там запустять до 2028 року.

Тим часом Китай нещодавно виступив з більш оптимістичною заявою – у Піднебесній планують запустити 6G вже через 3 роки. Крім КНР і Південної Кореї, розробкою 6G займаються у США. Видавництво CNBC у березні 2023 року повідомило, що у Сполучених Штатах 6G повноцінно запрацює пізніше, ніж у країнах Азії, а саме до 2030 року. Коли 6G-інтернет запрацює в Україні нажаль невідомо.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: 6G
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025