Новини України та Світу

Рекорд побито: яка швидкість у найшвидшого мобільного інтернету

Share
Час читання: 2 хв.

Китай пообіцяв повсюдно запустити мобільний 6G-інтернет до 2025 року. Зараз в Академії аерокосмічної науки і промисловості Китаю проходять випробування мережі нового покоління, повідомляють зарубіжні ЗМІ. Здається, скоро бездротовий інтернет скоро повністю замінить дротовий.

В університеті побудували прототип 6G-вежі з підтримкою широкосмугового зв’язку на частоті 10 ГГц. Підсумок: вченим вдалося передати дані з одного пристрою на інший зі швидкістю 100 Гбіт/с. Це абсолютний рекорд для бездротового мобільного інтернету.

У Китаї обіцяють, що коли 6G доопрацюють, і технологія дістанеться до звичайних користувачів, шосте покоління бездротових мереж забезпечить нижчу затримку – навіть меншу, ніж в оптоволоконних мереж. Можливо, після виходу 6G можна буде сказати точно – дротовий інтернет канув у Лету. Особливо після того, як мобільний інтернет досягне максимально рекордних можливостей. Наприклад, зможуть передавати дані зі швидкістю 1 Тбіт/с.

Оптоволокно поки що лідирує – технологія показує дивовижні можливості передачі даних. Зокрема, у червні 2022 року в Японії поставили “дротовий” рекорд: японцям вдалося передати дані зі швидкістю 1 000 000 Гбіт/с. Це у 100 000 разів швидше, ніж найпотужніші на сьогодні побутові тарифи.

Ми віримо в 6G. Де над ним працюють

За даними GSMarena, Південна Корея в лютому 2023 року заявила, що вона стане першою країною, яка надасть 6G своїм громадянам. Експерти заявляли, що 6G там запустять до 2028 року.

Тим часом Китай нещодавно виступив з більш оптимістичною заявою – у Піднебесній планують запустити 6G вже через 3 роки. Крім КНР і Південної Кореї, розробкою 6G займаються у США. Видавництво CNBC у березні 2023 року повідомило, що у Сполучених Штатах 6G повноцінно запрацює пізніше, ніж у країнах Азії, а саме до 2030 року. Коли 6G-інтернет запрацює в Україні нажаль невідомо.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: 6G
  • Останні записи

    Через труднощі з акумуляторами iPhone 17 Air не буде тоншим за iPhone 6

    Схоже, iPhone 17 Air або Slim буде не таким тонким, як його спочатку збиралася зробити…

    11.11.2024

    Google запускає нову функцію для тих, хто шукає безкоштовний інтернет

    Йдеться про безкоштовні мережі Wi-Fi в місцях загального користування — аеропорти, вокзали, кафе, ресторани. Як…

    11.11.2024

    Нова бета-версія WhatsApp викликає збої на смартфонах

    У новій бета-версії WhatsApp 2.24.24.5 було помічено баг, що призводить до того, що екран повністю…

    11.11.2024

    Що категорично не можна робити зі смартфоном: 7 основних правил

    Багато людей навіть не замислюються, чого не можна робити зі своїми смартфонами, але експерти дали…

    11.11.2024

    Соцмережа X тестує безкоштовний варіант чат-бота Grok

    Соцмережа X (колишня Twitter) розпочала тестування безкоштовного доступу до свого чат-боту на базі штучного інтелекту…

    11.11.2024

    Apple може відкласти тонкий iPhone через труднощі з акумулятором

    Згідно з новими чутками, Apple зіткнулася з проблемами в розробці тонкого iPhone, про який раніше…

    11.11.2024