У месенджері WhatsApp з’явилася функція верифікації пристроїв для захисту від крадіжки облікових записів

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

У месенджері WhatsApp з’явилася нова функція, яка допоможе користувачам захистити свої облікові записи від крадіжки. WhatsApp є одним із найпопулярніших месенджерів у світі, і її розробники постійно працюють над поліпшенням безпеки користувачів, ідеться в блозі компанії.

Новий функціонал, який був інтегрований у WhatsApp, називається Device Verification. Його основне завдання полягає в забезпеченні безпеки призначених для користувача акаунтів від шкідливого ПЗ, яке може проникнути на мобільний пристрій різними шляхами. З цього приводу розробники випустили окрему заяву у своєму блозі.

Реклама

У повідомленні адміністрації WhatsApp йдеться про те, що шкідливе програмне забезпечення для смартфонів і планшетних комп’ютерів на сьогоднішній день представляє одну з найсерйозніших загроз для конфіденційності та безпеки користувачів, а також для їхніх персональних даних. Підкреслюється, що в низці випадків шкідливі програми можуть використовувати месенджер WhatsApp для надсилання різних несанкціонованих повідомлень.

Якщо такий інцидент безпеки трапиться, то на допомогу власникам облікового запису може прийти новий функціонал WhatsApp – Device Verification. Відповідно до представленого опису, ця функція здатна виконувати блокування з’єднання з кіберзлочинцем і його сервером, а також забороняти будь-які види втручання в процесі взаємодії користувача з месенджером WhatsApp. Вона активно заважає кіберзлочинцям і їхнім шкідливим програмам вкрасти ключі автентифікації та скомпрометувати облікові записи.

Здебільшого облікові записи користувачів у WhatsApp “викрадають” для їх подальшого використання з метою розсилки спаму і проведення фішингових атак. Принцип функціонування нововведення полягає в спеціальному токені, який зберігається на пристрої користувача/власника облікового запису. Завдяки цьому сервер WhatsApp буде на 100% упевнений, що до нього підключається саме користувач, а не зловмисник, у чому допомагає так званий “невидимий пінг”. Месенджер відправляє спеціальний токен під час кожного підключення до сервера. Оновлення самого токена відбувається автоматично, і обробкою повідомлень займається сервер WhatsApp.

У WhatsApp підкреслили, що функція Device Verification вже доступна для використання в операційній системі Android, а в iOS вона з’явиться незабаром.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ