Новини України та Світу

Чому краще ніколи не шукати хвороби в Google пошук

Share
Час читання: < 1 хв.

Авторка MIT Technology Review розповіла, як влаштовані алгоритми пошукових систем і пояснила, чим може закінчитися пошук хвороб.

Авторка розповіла, як почала гуглити інформацію про рак горла, бо цей діагноз поставили її батькові. Зрештою ця інформація немов стала сама знаходити жінку. Так, на Amazon з’явився блок із рекомендаціями книжок про горе і втрату, а під час купівлі лосьйону для обличчя, їй запропонували купити книжку “F*ck Death: чесне керівництво з подолання горя”. Звичайно ж, уся справа була в персоналізованій рекомендаційній системі.

Авторка задалася питанням: чому ж так складно відмовитися від контенту, який нам не потрібен, навіть якщо він завдає нам очевидної шкоди? Вона зрозуміла, що інтенсивно переживала вплив методів поширення реклами в інтернеті. Штучний інтелект і збір даних користувачів зробили таргетинг більш персоналізованим. “Усвідомлюєте ви це чи ні, але ви теж уже, ймовірно, стали частиною якогось цифрового патерну”, – зазначила авторка.

Вона повідомила, що чим більше намагалася уникати неприємного контенту, тим більше його їй показували. Як пише авторка, алгоритми налаштовані таким чином, що якщо людина хоче побачити екстремальний контент, то майданчик має запропонувати їй такий.

Жінка додала, що щоб позбутися таких рекомендацій, можна спробувати заплутати алгоритм: лайкати і звертати увагу на те, що вам зовсім не цікаво. Крім того, можна використовувати режим інкогніто або приватні браузери, а також регулярно очищати історію відвіданих сторінок і файли cookie.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Google
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024