Можна нескінченно дивитися на дві речі: протистояння iOS та Android, а також на те, як глави WhatsApp та Telegram поливають один одного брудом, звинувачуючи у смертних гріхах. Але якщо дуель операційних систем майже зійшла нанівець, то друга лише набрала обертів за останні роки. Так CEO WhatsApp пояснив, чому Telegram небезпечний для використання, а заразом звинуватив його у стеженні за користувачами. При цьому він назвав найбезпечніший месенджер , але вибір вас явно здивує. Розповідаємо, чи є загроза для користувачів, чи правда, що Телеграм зливає наші дані та який месенджер вибрати.
Глава WhatsApp Вілл Кеткарт виступив із полум’яною промовою: він звинуватив Телеграм у тому, що той небезпечний для користувачів. Він зазначив, що месенджер Павла Дурова досі не використовує наскрізне шифрування E2EE у звичайних чатах та групах на відміну від WhatsApp. Насправді все не так однозначно.
Так і є: такий тип шифрування підтримують лише секретні чати, але їх потрібно створювати окремо плюс вони дещо обмежені у функціональності. При цьому шифрування у WhatsApp також не приносить особливої користі, якщо ви зберігаєте резервну копію в Google Disk: виходить, як би дані не захищалися, але треті особи все ж таки можуть отримати до них доступ.
CEO WhatsApp також натякнув на те, що Телеграм — шпигунська програма , оскільки протоколи шифрування не проходять незалежної перевірки. Начебто навіть секретний чат у Телеграмі небезпечний і в ньому помічені певні дивацтва. Які Кеткарт не уточнив.
На додаток він також зазначив, що в месенджері можна було зламати сервіс Telegram Locations, щоб визначити розташування користувача в радіусі 2-3 кілометрів, якщо він його включав. Цікаво, що глава WhatsApp порадив перейти на Signal , уточнивши, що він є еталоном безпеки, але в жодному разі не залишатися в Телеграмі. Мабуть, у WhatsApp він і сам не вірить.
Насправді, кожен месенджер має свої недоліки. Почати хоча б з того, що шифрування у Ватсапі не було до 2016 року, а для злому було достатньо дзвінка зловмисника. Згадати хоча б випадок, коли зламали обліковий запис Джеффа Безоса – засновника Amazon.
А в 2022 році взагалі стало відомо про проблеми з безпекою WhatsApp , через які дані користувачів вибігли у відкритий доступ. Навіть найзахищеніший месенджер Signal був зламаний, щоправда торкнулося всього 125 акаунтів. Ось які нюанси мають сучасні месенджери.
То який месенджер безпечніший? Насправді, кожен з них має свої нюанси і навіть наявність протоколу наскрізного шифрування E2EE не гарантує вам стовідсоткової безпеки, оскільки розробники різних месенджерів інтерпретують його по-своєму. У будь-якому випадку, тим, хто вважає за краще не зберігати занадто багато особистих даних, ніякої загрози точно немає.
Тим більше, що боротьба WhatsApp і Telegram буде продовжуватися до нескінченності, оскільки конкуренція між двома додатками тільки посилюється. Зрештою, багато хто вибирає Телеграм через наявність великої кількості функцій: прочитайте нашу статтю про те, що нового з’явилося в месенджері в останньому апдейті.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…