У 2020 році компанія Apple буквально здійснила революцію у світі портативних комп’ютерів. Того дня Тім Кук з гордістю представив власний процесор Apple Silicon M1 та перший комп’ютер під його керуванням – MacBook Air.
Чіпи Apple Silicon розроблені та виготовляються на ARM-архітектурі, яка сама по собі має ряд переваг перед x86, а разом з копіткою роботою інженерів Apple та адаптацією чіпа під конкретні продукти та їх ПО реліз сміливо можна назвати найцікавішим за минулі 10-12 років.
З виходу першого SoC Silicon M1 пройшло майже три роки. Такий часовий проміжок та кілька нових поколінь «яблучних» чіпів дозволяють зробити певні висновки про успіхи Apple. У цій статті ми зібрали п’ять причин назавжди відмовитися від Intel та AMD та перейти на Apple Silicon Mac.
1. Автономність
Якщо говорити про портативні комп’ютери, то один із ключових факторів у такому пристрої – автономність. Починаючи з 2009 року, Apple марно намагалася створити ультрабук, який буде тонким, легким, досить продуктивним і зможе працювати більше 10 годин від одного заряду. За минулі 14 років світ побачив MacBook AIr, MacBook 12, і знову MacBook Air у новому корпусі 2018 року, але всі ці девайси дещо об’єднувало: це були тонкі, красиві та іноді автономні калькулятори.
На жаль, компанія Intel не могла надати Apple досить швидкі чіпи, які б при цьому споживали мінімум енергії. Інженерам постійно доводилося балансувати між швидкістю роботи комп’ютера та його автономністю. 2020 року все це залишилося в минулому.
MacBook Air M1 побив усі рекорди за часом роботи від одного заряду. Його скромних 4300 mAh могло вистачати на 12-17 годин роботи, а Pro-версія MacBook 2020 жила ще довше. Все це завдяки ARM-архітектурі SoC Silicon M – якщо говорити дуже просто, то чіпи зроблені за образом та подобою процесорів в iPhone, а не у звичних комп’ютерах.
Silicon M1 та M2 дуже економно споживають заряд, завдяки чому ви зможете працювати з ультрабуком набагато довше, ніж очікуєте при його покупці. Так, ультрабуки на Intel теж вміють працювати від акумулятора 10+ годин, але чіп від Apple навіть за інших рівних перевершує їх за продуктивністю. Про неї і поговоримо далі.
2. Продуктивність
Процесор Apple Silicon M1 виявився надзвичайно потужним для 2020 року. Навряд чи ви зможете знайти хоч один огляд MacBook Air M1, в якому автор залишився б незадоволений його швидкістю та чуйністю. Тонкий базовий ультрабук, який раніше вважався девайсом для соцмереж та роботи з текстом, бадьоро повертав фотошоп і відеомонтаж навіть з 8 Гб оперативної пам’яті та рвав у бенчмарках деякі настільні гарячі «пічки». Те саме стосувалося і Mac mini.
Для Apple був дуже важливий оглушливий ефект від першого запуску власних ARM-чіпів, і мети було досягнуто: ні конкуренти, ні користувачі явно не очікували, що M1 буде настільки гарний.
Реліз Silicon M2 дещо змастив ефект: чіп вийшов гарячішим, ніж хотілося, а у продуктивності порівняно з M1 додав досить скромно. Але все ж таки Apple вдалося прикрити цей конфуз лопухом оновленого дизайну MacBook Air, завдяки чому запуск нового покоління SoC пройшов в цілому досить позитивно.
За неповні три роки компанія встигла випустити кілька «розігнаних» версій M1 та M2: Silicon M1 Pro, Silicon M1 Max, Silicon M1 Ultra, Silicon M2 Pro та Silicon M2 Max. Всі ці чіпи виявлялися один одного потужнішими, а останній з переліку блогери взагалі назвали «зайво продуктивним». Нагадаю, що все це – у ноутбуках, які аж ніяк не відрізняються монструозними габаритами та вагою.
3. Вигода
Mac з чіпом Silicon M – це дуже вигідна покупка. Справа в тому, що після 2020 року комп’ютери Apple стали значно привабливішими в питанні ціна/продуктивність.
Наприклад, візьмемо той самий MacBook Air M1. Це найстаріший Mac з «яблучним» чіпом, і він коштує сьогодні близько 35 000 гривень. За ці гроші ви отримуєте алюмінієвий ультрабук товщиною всього 0,4-1,6 см, вагою 1,3 кг і автономністю від 12 годин, який легко потягне роботу в Photoshop, Lightroom, відеомонтажі, програмуванні, дизайні.