Топ-5 причин взяти та перейти на Apple Silicon Mac

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 5 хв.

У 2020 році компанія Apple буквально здійснила революцію у світі портативних комп’ютерів. Того дня Тім Кук з гордістю представив власний процесор Apple Silicon M1 та перший комп’ютер під його керуванням – MacBook Air.

Чіпи Apple Silicon розроблені та виготовляються на ARM-архітектурі, яка сама по собі має ряд переваг перед x86, а разом з копіткою роботою інженерів Apple та адаптацією чіпа під конкретні продукти та їх ПО реліз сміливо можна назвати найцікавішим за минулі 10-12 років.

Реклама

З виходу першого SoC Silicon M1 пройшло майже три роки. Такий часовий проміжок та кілька нових поколінь «яблучних» чіпів дозволяють зробити певні висновки про успіхи Apple. У цій статті ми зібрали п’ять причин назавжди відмовитися від Intel та AMD та перейти на Apple Silicon Mac.

1. Автономність

Якщо говорити про портативні комп’ютери, то один із ключових факторів у такому пристрої – автономність. Починаючи з 2009 року, Apple марно намагалася створити ультрабук, який буде тонким, легким, досить продуктивним і зможе працювати більше 10 годин від одного заряду. За минулі 14 років світ побачив MacBook AIr, MacBook 12, і знову MacBook Air у новому корпусі 2018 року, але всі ці девайси дещо об’єднувало: це були тонкі, красиві та іноді автономні калькулятори.

На жаль, компанія Intel не могла надати Apple досить швидкі чіпи, які б при цьому споживали мінімум енергії. Інженерам постійно доводилося балансувати між швидкістю роботи комп’ютера та його автономністю. 2020 року все це залишилося в минулому.

MacBook Air M1 побив усі рекорди за часом роботи від одного заряду. Його скромних 4300 mAh могло вистачати на 12-17 годин роботи, а Pro-версія MacBook 2020 жила ще довше. Все це завдяки ARM-архітектурі SoC Silicon M – якщо говорити дуже просто, то чіпи зроблені за образом та подобою процесорів в iPhone, а не у звичних комп’ютерах.

Silicon M1 та M2 дуже економно споживають заряд, завдяки чому ви зможете працювати з ультрабуком набагато довше, ніж очікуєте при його покупці. Так, ультрабуки на Intel теж вміють працювати від акумулятора 10+ годин, але чіп від Apple навіть за інших рівних перевершує їх за продуктивністю. Про неї і поговоримо далі.

2. Продуктивність

Процесор Apple Silicon M1 виявився надзвичайно потужним для 2020 року. Навряд чи ви зможете знайти хоч один огляд MacBook Air M1, в якому автор залишився б незадоволений його швидкістю та чуйністю. Тонкий базовий ультрабук, який раніше вважався девайсом для соцмереж та роботи з текстом, бадьоро повертав фотошоп і відеомонтаж навіть з 8 Гб оперативної пам’яті та рвав у бенчмарках деякі настільні гарячі «пічки». Те саме стосувалося і Mac mini.

Для Apple був дуже важливий оглушливий ефект від першого запуску власних ARM-чіпів, і мети було досягнуто: ні конкуренти, ні користувачі явно не очікували, що M1 буде настільки гарний.

Реліз Silicon M2 дещо змастив ефект: чіп вийшов гарячішим, ніж хотілося, а у продуктивності порівняно з M1 додав досить скромно. Але все ж таки Apple вдалося прикрити цей конфуз лопухом оновленого дизайну MacBook Air, завдяки чому запуск нового покоління SoC пройшов в цілому досить позитивно.

За неповні три роки компанія встигла випустити кілька «розігнаних» версій M1 та M2: Silicon M1 Pro, Silicon M1 Max, Silicon M1 Ultra, Silicon M2 Pro та Silicon M2 Max. Всі ці чіпи виявлялися один одного потужнішими, а останній з переліку блогери взагалі назвали «зайво продуктивним». Нагадаю, що все це – у ноутбуках, які аж ніяк не відрізняються монструозними габаритами та вагою.

3. Вигода

Mac з чіпом Silicon M – це дуже вигідна покупка. Справа в тому, що після 2020 року комп’ютери Apple стали значно привабливішими в питанні ціна/продуктивність.

Наприклад, візьмемо той самий MacBook Air M1. Це найстаріший Mac з «яблучним» чіпом, і він коштує сьогодні близько 35 000 гривень. За ці гроші ви отримуєте алюмінієвий ультрабук товщиною всього 0,4-1,6 см, вагою 1,3 кг і автономністю від 12 годин, який легко потягне роботу в Photoshop, Lightroom, відеомонтажі, програмуванні, дизайні.

Повірте, вам буде складно знайти настільки потужну і легку машину за такі гроші. А якщо додати сюди Retina-дисплей, скляний трекпад і естетично приємний дизайн, складність пошуку альтернативи з Intel або AMD моментально відлітає в стратосферу.Те саме стосується нових і продуктивних Mac і MacBook. Будь-який з них за дуже конкурентного цінника забезпечить вас запасом потужності на роки вперед, причому за цей час з лишком відпрацює свої гроші.

А ще Mac із чіпами Apple Silicon дуже цінуються на «вторинці» і повільно падають у ціні. На відміну від MacBook на Intel 2017-2019 років, які вже віддають за 30-40% від їх роздрібної ціни.

4. Перспективи

Того самого дня, коли був представлений Silicon M1, Apple ясно дала зрозуміти — найближчим часом вона повністю відмовиться від сторонніх процесорів у Mac. На сьогоднішній день майже весь модельний ряд «яблучних» комп’ютерів вже переведений на різні покоління SoC Apple Silicon, і виняток становить лише Mac Pro 2019.

Неважко здогадатися, що наразі все програмне забезпечення інженери Apple розробляють та адаптують насамперед для власних чіпів. Звичайно, компанія виконає свої зобов’язання щодо мінімальної підтримки вже проданих Mac на Intel, але нічого кардинально нового та цікавого ці пристрої вже не отримають.

Apple вибрала напрямок розвитку Mac — власні чіпи та ідеально заточена під них macOS. Комп’ютери на Intel просто доживуть своє століття і підуть на спокій, по дорозі втративши колишню ліквідність, адже тільки лінивий не дивився огляди Silicon Mac і не чув, що «це майбутнє» з кожної праски.

5. Відмінний перший Mac

А що, якщо ви ще ніколи не користувалися Mac та MacOS? У такому випадку MacBook Air або Mac mini – це ідеальні комп’ютери на пробу. Вони коштують від 30 до 50 тисяч гривень залежно від моделі та конфігурації, при цьому нададуть вам усі нові фішки та технології і не змусять страждати від «бюджетності» або гальм системи.

MacBook Air M1 або M2 буде чудовим подарунком школяреві або літнім батькам, а Mac mini – чудовою домашньою станцією для вітальні. Інтерфейс в них працює дуже спритно і приємно, macOS досить проста в освоєнні і не вимагає тонкого налаштування в терміналі або реєстрі, а оновлення приходитимуть на них ще мінімум 5-7 років.


До речі, ще одна перевага MacBook Air з M1/M2 – герметичність корпусу. У цих ультрабуках немає вентиляторів охолодження, тому для них не потрібні отвори у корпусі. Як наслідок – відсутність необхідності носити ноутбук на чистку та видаляти пилового монстра з надр корпусу. А ще з ним можна працювати на колінах чи ліжку: жодна порошинка не потрапить усередину.Якщо ж ви хардкорний професіонал і не терпите напівзаходів, то можете сміливо переходити з важкого і галасливого Windows-ноутбука на MacBook Pro 16 2023 з чіпом Silicon M2 Pro або M2 Max – судячи з огляду цього ноутбука, рідкісний власник зможе навантажити його “під зав’язку” .


Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ