Світові поставки смартфонів впали на 17%: причини та наслідки

Аналітики Canalys опублікували нову відповідь. У ньому сказано, що світові постачання смартфонів у четвертому кварталі 2022 скоротилися на 17%. За весь рік падіння склало 11%, у числовому еквіваленті – менше 1,2 млрд пристроїв. Це найгірші річні показники та показники четвертого кварталу за десятиліття, зазначають фахівці.

Лідери та відстаючі

Apple повернула собі перше місце в четвертому кварталі минулого року і досягла найвищої квартальної частки ринку в 25%, незважаючи на скорочення попиту та проблеми з виробництвом у китайському Чженчжоу.

Порівняння результатів поставок за четвертий квартал 2021 року та 2022 року. Джерело: Canalysf

Samsung закінчила квартал із часткою ринку 20%, але при цьому компанія виявилася найбільшим постачальником за результатами всього року. Xiaomi зберегла третє місце, незважаючи на те, що її частка впала до 11% у четвертому кварталі, в основному через проблеми в Індії. OPPO та vivo замикають п’ятірку лідерів, займаючи відповідно 10% та 8% ринку.

Порівняння результатів поставок за весь 2021 та 2022 рік. Джерело: Canalys

Що далі

Прогноз на 2023 трохи радує: очікується незначне зростання ринку. Особливо добрих показників чекають від Південно-Східної Азії. При цьому умови у всьому світі залишаться твердими.

«Інфляційний тиск поступово слабшатиме, але наслідки підвищення відсоткових ставок, уповільнення економічного зростання і зростаючої напруженості на ринку праці обмежуватимуть потенціал ринку», — прогнозують аналітики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я