Інженери конструкторського бюро “Промінь” спроектували ударний дрон “Сокіл-300”. У русі він може наводитися двигунами кількох типів. Йдеться про українські силові установки МС-500-05С/СЕ та АІ-450Т2, а також австрійська Rotax 914.
Злітна маса дрона прямо залежить від типу встановленого двигуна. Наприклад, модифікація «Сокола» із двигуном АІ-450Т2 має злітну масу 535 кг. При встановленні в БПЛА двигуна Rotax 914 його злітна маса знизиться до 420 кг.
Український ударний дрон здатний пересуватися на висоті до 12 км. Для керування ним використовується інерційний блок та лазерні гіроскопи. Він був розроблений фахівцями приладобудівного підприємства “Арсенал”. Як озброєння безпілотник використовує ракети РК-10, Р2-М та РК-2П. Вони можуть вражати цілі на відстані до 10 км.
Дрон може нести на борту радіолокатор із синтезованою апертурою, а також малогабаритну станцію радіолокації. Точність сканування землі радіолокатором з висоти 5 кілометрів становить 30х30 см. Очима дрона є оптико-електронна станція від ПТРК «Бар’єр-В».
Варто відзначити, що від типу встановленого в БПЛА двигуна залежить не тільки його злітна маса, а й дальність польоту. Модифікація з українським двигуном АП-450Т2 здатна покрити відстань до 1300 км. Дальність польоту безпілотника з двигуном Rotax 914 може досягати 3300 км.
Майже половина роботодавців планує скоротити штат співробітників у найближчі п'ять років завдяки автоматизації завдань за…
Наша редакція склала добірку з трьох найкращих смартфонів, вартість яких нижче 10 тис. гривень. Що…
Власники AirPods Pro 2 зіткнулися з несподіваною особливістю роботи своїх навушників, яка може викликати подив…
2025 рік тільки розпочався, але, за прогнозами інсайдерів, вже в найближчі місяці Apple представить нові…
З виходом Galaxy S25 Ultra легендарна ручка S Pen може втратити частину своїх функцій. Це…
Надійне джерело, яке неодноразово точно прогнозувало вдосконалення камер iPhone, підтвердило, що в новій лінійці iPhone…