У 2020 році повсюдне закриття підприємств у Китаї через пандемію, викликану COVID-19, сильно позначилося на поставках електроніки. У деяких регіонах навіть спостерігався невеликий дефіцит, який відносно швидко та практично безболісно подолали. І ось через два роки, коли, здавалося б, все практично закінчилося і коронавірус перейшов у розряд звичайних хвороб, з’явилися чергові новини про закриття підприємств.
Так, у провінції Чженчжоу в Китаї практично призупинив свою роботу найбільший завод зі збирання iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max. На даний момент він працює на значно зниженій потужності. Розбираємось, як це позначиться на поставках нових прохань і чи вистачить їх на всіх охочих.
Виробництво iPhone
Запуск iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max цього року вийшов одним із найскладніших за останні роки. Нові смартфони переслідує велику кількість софтових помилок та різних глюків. Apple намагається вирішувати їх досить оперативно, випускаючи нові поновлення. Загалом у компанії це виходить, але невеликий осад у користувачів залишається. Чого варта лише неможливість активувати новий смартфон одразу після покупки у перші дні продажів.
І тільки коли здавалося, що основні проблеми вирішені, а попит на прохання досить високий, трапилася нова напасть. За повідомленнями самої Apple , постачання iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max можуть бути затримані, і покупцям доведеться довше чекати на отримання своїх Айфонів. Як було зазначено вище, пов’язано це з введеними обмеженнями через COVID-19 в провінції Чженчжоу у Китаї. Найсумніше для Apple, що затримки у поставках спостерігаються у святковий квартал, коли у компанії за традицією найвищі показники виручки та прибутку.
Тобто може скластися ситуація, що Apple значно не дорахується грошей. Саме тому компанія і попередила у вигляді прес-релізу покупців та інвесторів, чого не робила навіть у 2020 році, коли призупинення роботи було значнішим. Тоді один завод повністю припинив роботу, а ще один був задіяний лише на 10% заявленої потужності. І це при тому, що обмеження тривали довше, ніж заявлені цього разу сім днів. У такій ситуації можна зробити тільки один висновок: Apple треба чимось прикрити попит, що знижується, і зменшення виробництва. Зараз Айфонов на складах достатньо, щоб покрити попит, а виробництво нових просто може спричинити затоварення.
Просто подивіться на цифри: у 2020 році максимальна кількість хворих у Чженчжоу сягала 109 осіб на добу, а зараз «всього» 42. При цьому тоді ще щось намагалися виробляти, а тепер Apple пояснює все турботою про персонал і практично повністю зупиняє виробництво. Для порівняння, у березні цього року Apple також припиняла виробництвона заводах Foxconn, але тільки в іншому місці – у Шеньчжені. Максимальна кількість хворих тоді сягала 125 осіб на добу. Для мільярдного Китаю не найбільші цифри. При цьому жодних прес-релізів та негативних прогнозів тоді від Apple не було. Пов’язано це з тим, що виробництво Айфонів знаходиться саме в Чженьчжоу, тому підстав якимось чином переживати всерйоз у Apple не було. Адже основного продукту це ніяк не торкнулося, а отже, настрої інвесторів не постраждали.
Крім новин про загальне скорочення виробництва iPhone , про яке ми повідомляли минулого тижня, ситуація в компанії з Купертіно здається зовсім незавидною. Можливо, що в цій ситуації попит зміститься на звичайні моделі iPhone 14 та iPhone 14 Plus. Але чомусь віриться в це важко. Особливо у світлі новин про припинення виробництва плюсів.
Подивіться, як планомірно Apple зупиняє один конвеєр за іншим. Спочатку оголосили про зміщення виробництва на Pro-моделі, потім зупинили виробництво iPhone 14 Plus, потім після квартальної звітності попередили про зниження попиту та скорочення всього виробництва Айфонів, а тепер під прикриттям COVID-19 зупиняють основний завод з виробництва iPhone. У Apple грають у якусь дуже цікаву гру, але, зважаючи на все, вони вже вже розкусили. Швидше за все, у Apple просто таким чином акуратно переносять виробництво до Індії та В’єтнаму, а COVID-19 – це ще один аргумент для цього.
Прямо зараз при замовленні iPhone 14 Pro або iPhone 14 Pro Max з інтернет-магазину Apple у США термін доставки складає 3-4 тижні. Тобто вже майже місяць. Зверніть увагу, що терміни доставки збільшені лише для замовлень Apple Store. Виходить, що у партнерів компанії з Купертіно смартфонів зараз більш ніж достатньо. Для тих, хто звик заздалегідь готуватися до свят цього буде достатньо. Але якщо робити все в останній момент, то може вийти фіаско. З урахуванням того, що уряд Китаю закрив промислову зону Чженчжоу лише 2 листопада, можна зробити висновок про збільшення термінів доставки до 6-8 тижнів. І тут охочі отримати новинку до свята вже гарантовано не встигнуть.