Новини України та Світу

ППО від Заходу: які сучасні системи скоро прикриють небо України

Share
Час читання: 2 хв.

Україна готується отримати нові системи протиповітряної оборони західного виробництва, які прикриють небо від ворожих ракет. Наразі мова йде про німецький комплекс IRIS-T та норвезько-американський NASAMS. Обидві системи мають схожу дальність дії до 40 км, розповідає головний спеціаліст відділу підготовки зенітних ракетних військ командування Повітряних Сил ЗСУ Денис Смажний.

Німецькі пускові установки тільки пішли у виробництво та зможуть знаходитися на відстані 20 км від центру прийняття рішень. Якщо їх розмістити по різні сторони від центру, вони забезпечать прикриття смуги довжиною 100 км.

За словами Смажного, одна з переваг IRIS-T — дуже чуттєвий радар. Завдяки цьому українські сили ППО зможуть бачити крилаті ракети, які летять на низькій висоті та погано фіксуються старими радарами.

Ще IRIS-T може одночасно відпрацьовувати десятки цілей. Наприклад, три пускові установки можуть випустити одразу 24 ракети для перехоплення 24 цілей. Старі зенітно-ракетні комплекси не можуть так працювати, тому відбувається пропуск ворожих ракет та їх влучання.

Якщо німецькі установки тільки починають поступати на озброєння, комплекс NASAMS вже добре перевірений, бо випускається з 1990-х років та є на озброєнні 12 розвинених країн, у тому числі країн НАТО.

Його дальність дії складає 40 км, але розробник уже веде роботи щодо створення ракети, яка здатна перехоплювати цілі на відстані понад 100 км.

Великою перевагою західних комплексів ППО є те, що вони можуть працювати як єдина ефективна система протиракетного прикриття, відзначає Смажний.

Наприклад, якщо радянський Бук не бачить ціль, але її бачить сусідній радар, то установки не можуть передавати між собою інформацію.

Західні системи ППО навпаки обмінюються інформацією. Наприклад, якщо командир NASAMS має ціль, але радар її не бачить, він може отримати інформацію з радара літака або радару IRIS-T.

У російських комплексів немає таких спроможностей. Це значить, що українська ППО, оновлена західним озброєнням, буде на голову вище ППО ворога.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024