Експерти пояснили, як можна закрити небо України від російських “калібрів” та “кинджалів”

Чи можна в Україні закрити небо від гіперзвукових ракет «Кинджал»? Чим довше триває війна, тим більше стає зрозуміло, що РФ буде застосовувати будь-яку зброю, що має у своєму арсеналі, аби знищити українців. Тому вже зараз військові експерти починають діяти на пару кроків вперед.

14 вересня армія РФ здійснила запуск 7 «Кинджалів». Якщо «Калібри» українські системи ППО навчилась перехоплювати дуже добре за пів року війни (ефективність ППО 85%), то з гіперзвуковою  зброєю не все так просто.

Щоб закрити небо від кинджалів, необхідні іноземні винищувачі та системи радіо перехоплювання AWACS. Також можна спробувати пустити в дію протиракетні комплекси THAAD чи Patriot. Такі системи коштують  мільярди доларів:

  • THAAD — це ПРО для перехоплювання ракет середньої дальності, принцип роботі базований на кінетичній енергії. Вартість однієї системи 2,3 млрд $.
  • Patriot MIM-104 — зенітний ракетний комплекс, вартість однієї системи може сягати 9 млрд доларів.
  • AWACS — електрона система розвідки для виявлення об’єктів противника у небі. На озброєнні Великобританії є подібні системи Avro Shackleton AEW2.

Також подібні системи використовують: Бразилія, Ізраїль, Китай, США та інші країни.

У довгострокових планах України є намір придбати ці системи. Після цього необхідно буде навчити ними користуватися людей, відкалібрувати на ворожі ракети тощо. Справа може зрушити з місця за рік, не раніше.

Сьогодні поки що американці розглядають питання передачі імпортних винищувачів для України. Навіть їх поява зможе покращити ефективність у боротьбі із гіперзвуковою зброєю.

Кинджал, хоча і серйозна зброя, але як кажуть військові, вона має свої слабкі місця. Наприклад пікова швидкість триває всього декілька секунд. До своєї цілі ракети долітають на швидкості 2,5 тис км/год, що повільніше за багато балістичних ракет. Тож знаючи всі нюанси, їх можна також збивати у небі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Кремлевский барыга, барыжничавший всю свою жизнь – от КГБшной шестерки до правления рассеей – имел все! И страны – рассея и Украина – работали, дружили, жили по сути без границ Чего ему не хватало, гныде? Как и всем любителям “русськава мира”? Боялся, что рассияне увидят, что в Украине живут лучше? Так и так увидели – воруют даже собачьи будки – в рассее таких нет. А это уже менталитет рассиян – если кто то живет лучше, так надо не самим подняться до его уровня (для этого работать надо!), а опустить его до своего, а лучше еще ниже. Чем сейчас и занимаются “асвабадители” на Украине!

  2. їм мозги так загадили і засрали, що вони не бачать що робиться в світі, виявляється тільки їм кажуть правду , а всі решта брешуть. Вони здатні вбити маму і тата, і сестру і брата за рідного фашиста пуйла, бо вони собі брехливо придумали символіи уявних бандерівців, які є справжніми національними героями боротьби українців за свободу держави і незалежності від таких самих фашистів берії, сталіна, яких вони люблять як і свого теперішнього садиста і їх не тривожить горе яке вони несуть нашим дітям, родинам і не тільки нашим свої гинуть також тисячами нізащоЮ замість того щоб вбити свою владу і жити як люди в світі з добром і матеріальним забезпеченням, придурки кончені. Слава Україні! Героям слава!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я