Вчені зі США знайшли перспективне вирішення проблеми швидкої деградації літій-металевих акумуляторів. Останні мають великий потенціал, оскільки можуть мати ємність у 10 разів більшу в порівнянні з традиційними літій-іонними аналогами.
У літій-металевому акумуляторі як анод використовується не графіт, як у традиційних АКБ, а чистий літій. Він забезпечує велику ємність, але швидко покривається дендритами – специфічними утвореннями, схожими на щупальця. Через них може виникнути коротке замикання і скорочується термін служби елемента. У пошуках вирішення цієї проблеми дослідники обробляли поверхню літієвого анода особливою щіткою для створення текстурованої поверхні, а потім нанесли на нього порошок фосфору і сірки. Порошок вступив у реакцію з металом та утворив захисну плівку, яка захистила анод від утворення дендритів.
“Це забезпечує металеву композитну поверхню, яка запобігає втраті металевого літію з анода, що є поширеною проблемою в літій-металевих батареях”, – розповіли автори дослідження.
Новий тип акумулятора витримав 340 циклів розряду/заряду, зберігши на 70% більшу ємність ніж аналог без захисного шару.