Останні 2-3 дні в Києві настільки забруднене повітря, що 23 серпня киянам навіть порадили залишатися вдома. У муніципалітеті повідомили, що були зафіксовані концентрації пилу, близькі до гранично допустимих, з джерелами утворення за межами столиці. За їх словами, повітряна маса принесла пил до киян із південного сходу.
Тим часом Черкаську, Хмельницьку та Вінницьку області цими днями огорнув так званий сильний туман.
Туман – це безперервна хмарність, спричинена наявністю в повітрі частинок пилу та диму. Під час туману віддалені предмети часто сірі, а сонце, особливо якщо воно знаходиться за горизонтом, червонувато-жовте.
Туман прийшов до нашої країни разом з пилом з Прикаспійської низовини та інших регіонів Азії. Хоча це трохи схоже на дим, запаху диму немає.
У Черкаському обласному гідрометеорологічному центрі уточнюють умови сильного туману 22 серпня 2022 року.
– Тривале стояння антициклону над Східним материком зумовило посушливі умови за високих температур, що призвело до масштабних лісових пожеж і пилових бурь, – пояснили нам спеціалісти.
Така ситуація збіглася з тим, що над східною частиною України встановився потужний південно-східний потік, що простежувався від земної поверхні до 5 км.
– Саме він зумовив перенесення пилу та продуктів горіння. Це перенесення спостерігалося з посиленням вітру і було найбільш помітним на сході Черкащини. Таке поєднання синоптичної ситуації та початкових умов буває нечасто, наприклад, 1 жовтня 2020 року імла спостерігалася теж на сході Черкаської області, – додали в Черкаському обласному гідрометеорологічному центрі.
Це явище для України нечасте, про його періодичність однозначно сказати важко, бо інформацію про повторюваність цих явищ у гідрометцентрі не зберігають і не досліджують.
Імла не несе надзвичайної загрози, адже джерело цього забруднення перебуває досить далеко. І, як правило, при зміні напряму вітру швидко зникає. Для більшості людей вона є безпечною.
Однак людям, що страждають на захворювання органів дихання, алергічними реакціями, і людям похилого віку не бажано знаходитись тривалий час на вулиці у такий час. Бо ці частинки пилу здатні спричиняти подразнення слизових оболонок, кашель та чихання. Таким людям слід обмежувати час перебування на відкритому повітрі і зачиняти вікна в оселях, а ще частіше проводити вологе прибирання.
Перестраховуючись, у КМДА радять також зачинити вікна, не виходити зайвий раз на вулицю, пити багато води і, за навяності, увімкнути очищувач повітря на максимум.
Туреччина планує запустити мережі мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G) у 2026 році. Про це заявив…
Minecraft дозволяє гравцям виявляти творчість, будуючи з піксельних блоків усілякі світи. Випущена Маркусом Перссоном (Нотчем)…
Samsung скрізь у січні, від Лас-Вегаса на CES до Сан-Хосе на майбутньому заході Unpacked, де…
Samsung готується додати до своїх смартфонів Galaxy функцію, що дає змогу створювати зведення телефонних розмов…
Тепер водіям в Україні не потрібно турбуватися про збереження улюблених номерних знаків при зміні автомобіля.…
З нового року абоненти “Укртелекому” зіштовхнулися із новими тарифами на фіксований зв’язок та інтернет. Компанія…