З початку повномасштабного вторгнення було багато побоювань щодо безпеки обміну миттєвими повідомленнями та онлайн-зв’язку під час війни. Команда Rakuten Viber ділиться порадами, які допоможуть українцям зрозуміти, як захистити конфіденційність і захистити своє спілкування.
Будь-який чат у Viber можна приховати зі списку та захистити PIN-кодом. Тому, навіть якщо телефон потрапив до чужих рук і був розблокований (наприклад, під час перевірок на окупованих територіях), ці чати неможливо виявити та прочитати.
Як увімкнути на iOS: торкніться назви чату у верхній частині екрана → «Приховати цей контакт» → Установити PIN-код. Як включити на Android: Увійти в чат → Налаштування (символ у вигляді трьох крапок у верхньому правому куті) → «Інформація про чат» → «Приховати цей контакт» → Встановити ПІН.
Чати тепер не відображатимуться у звичайному списку. Його можна знайти та ввімкнути лише за встановленим PIN-кодом.
Надійний спосіб не зберігати важливу інформацію в чаті смартфона – зникнення повідомлень. Встановлений таймер автоматично розриває зв’язок через вибраний період часу. У цьому випадку сторонні особи не зможуть прочитати важливі повідомлення, навіть якщо телефон потрапить до них в руки.
До речі, одержувачі таких повідомлень не зможуть робити скріншоти на Android. В iOS відправник отримує сповіщення, коли намагається зробити знімок екрана або переслати повідомлення.
Як увімкнути: натисніть значок годинника в чаті один на один. Після цього встановіть потрібний таймер: 10 секунд, 1 хвилина, 1 година. Після закінчення цього часу повідомлення зникне.
Пам’ятайте: ніхто, – навіть Viber, – не може прочитати ваші повідомлення у приватних чатах. Всі ваші чати у Viber зашифровані наскрізним шифруванням за замовчуванням та не зберігаються на серверах. Ключі дешифрування для кожного чату є тільки у вас і у співрозмовника. Те саме стосується голосових дзвінків 1-1. Така система безпеки унеможливлює викрадення переписки та доступ до дзвінків третіми особами.
Якщо ви з якихось причин не хочете, щоби інші бачили час ваших останніх відвідин, цю інформацію можна приховати. Це стосується і статусу “Переглянуто” для повідомлень.
Як налаштувати: «Параметри» → «Конфіденційність» → параметри «Переглянуто» та «В мережі»: вимикаємо їх, знявши прапорець.
До речі, стан «В мережі» можна змінювати раз на добу. А вимкнений параметр «Переглянуто» не дозволить дізнатися, чи переглянули інші користувачі ваші повідомлення.
Обирайте, хто може додавати вас до групових чатів у налаштуваннях конфіденційності. Під час війни це дозволяє забезпечити інформаційну гігієну. За наступною схемою лише контакти із вашого списку зможуть додавати вас до групи:
Як налаштувати: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Налаштування додавання в групи».
Захистіть свій обліковий запис та особисту інформацію за допомогою електронної пошти та PIN-коду. Увімкнення цієї опції гарантує, що лише ви зможете створити обліковий запис Viber зі своїм номером телефону.
Як налаштувати: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Двоетапна перевірка». Деталі – на сторінці: https://lp.viber.com/2-step-verification-ua
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…