Статті

Що робити, якщо відкрили файл з вірусом – інструкція

Share
Час читання: 2 хв.

Під час війни інформаційний простір вважають одним із найнебезпечніших. Ворог намагається якомога частіше використовувати фейки для того, щоб обдурити максимальну кількість українців та посіяти паніку.

Про це повідомляє Держспецзв’язок.

Крім того, окупанти намагаються вкрасти особисту інформацію користувачів. Люди, які легко можуть довіряти незнайомцям, дещо наївні та необачні, можуть завантажити на свій ПК або мобільний телефон вірус. Його, як правило, намагаються замаскувати під дійсно корисну програму. Якщо це сталося, то дії повинні бути максимально швидкими, адже в іншому випадку є великий ризик того, що особиста інформація, паролі та інше будуть загублені.

Держспецзв’язок рекомендує не відкривати завантажений файл, адже після його запуску може моментально статися зараження використовуваного пристрою. Звернути увагу варто на те, що є спеціальні антивіруси для перевірки системи смартфонів на наявність шкідливих кодів.

У тому випадку, якщо файл все ж був відкритий, необхідно негайно відключити передачу даних в мобільному телефоні. Програма може почати відправляти запити для того, щоб отримати дозвіл на управління функціями пристрою. Ні в якому разі не можна підтверджувати дані дії.

Повну інформацію про файл кожен охочий може отримати на спеціальному сайті CERT-UA, на якому публікуються всі новини щодо кібератак. Додатково можна відправити співробітникам з кібербезпеки файл з вірусом і детально описати проблему. В такому випадку писати необхідно на адресу cert@cert.gov.ua.

Іноді шкідливі файли можуть бути присутніми навіть в месенджерах. Обов’язково потрібно скаржитися на небезпечний контент. Виконати подібні дії можна в таких месенджерах, як Viber, Telegram і WhatsApp.

Для того, щоб особисті дані завжди знаходилися у безпеці, їх варто зберегти в хмарному сховищі. Далі на мобільному телефоні потрібно встановити заводські налаштування. За рахунок цього вийде уникнути стеження за допомогою шкідливих програм.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024

    Nothing анонсувала випуск нового продукту навесні 2025 року

    На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…

    23.12.2024