Новини України та Світу

Названі країни з найвищими шансами на виживання у разі ядерної війни

Share
Час читання: 2 хв.

У ядерній війні переможців не буде – ця теза промовляється вже не перше десятиліття і не сумнівається ніким. Тим часом, як з’ясували вчені, є країни, шанси на виживання у яких у разі реалізації такого сценарію є найвищими. А є й місця, де вижити не зможе практично ніхто.

Приміром, дуже не райдужно виглядають перспективи Великобританії, 90% населення якої, як стверджують вчені, помруть з голоду в перший рік через загибель сільського господарства. Загалом, наголошують фахівці, за перший рік після масових ядерних вибухів може померти до 5 мільярдів жителів Землі.

«Усім відомо, що прямі наслідки глобального ядерного протистояння будуть катастрофічними, куди жахливішими, ніж те, що ми бачили в Нагасакі та Хіросімі. Однак наші дослідження показують, що і в місцях, далеких від епіцентрів, вибухів кількість жертв буде колосальною через негативний вплив на клімат та сільськогосподарське виробництво», – стверджує професор Рутгерського університету Алан Робок.

Загалом, щоб визначити країни, у яких шанси на виживання у разі глобальної ядерної катастрофи будуть найвищими, вчені скористалися методом моделювання змін клімату та географії вирощування сільськогосподарських культур. Таким чином, їм вдалося отримати кількісні оцінки для кожної країни на основі традиційного в тих чи інших регіонах раціону харчування, обсягів експорту та імпорту, а також інших факторів.

В результаті, як з’ясували вчені, у більшості країн планети споживання калорій скоротиться приблизно на 90%. Деяким країнам, на кшталт Аргентини, Австралії та частині країн Центральної Африки, навіть вдасться зберегти певне виробництво за рахунок того, що вони вирощують стійкі культури за відносно невисокої густоти населення.

«Внутрішнього виробництва таким країнам буде цілком достатньо. Хоча тільки уявіть, що буде, якщо туди ринуть потоки голодних біженців на кораблях з Азії. Так що навіть на Австралію не чекає просте і спокійне існування в таких умовах», – додав професор Робок.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Війна
  • Останні записи

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024