Новини України та Світу

Росіяни видають роботів з AliExpress за власну військову розробку

Share
Час читання: < 1 хв.

У РФ відкрився форум “Армія-2022”. На ній демонструється «новітня» російська зброя. Напередодні з одним із «Останніх досягнень» ознайомили гостей святкового заходу. Ми говоримо про робота-собаку з гранатометом, встановленим на спині.

Робота, представленого на форумі, пропагандистські ЗМІ назвали «Роботокомплекс М-81». Вони стверджують, що його можна використовувати для стрільби по мішенях і транспортування зброї. Комплекс розроблений інженерами АТ «Інтелект Машин».

Журналіст звернув увагу на тіло робота, вкрите чорною тканиною. У зв’язку з цим підозрюють його російське походження. Виявляється, вони виправдані. Ще одним російським «аналогом» виявився китайський робот-пес Dog виробництва Unitree Robotics. Він продається на AliExpress за 3905 доларів.

Під час презентації робота було заявлено, що автономність його роботи становить чотири години. Ніби він міг рухатися в просторі зі швидкістю 17 км/с. Відповідно до специфікації Dog, робот-собака може працювати до 30 хвилин на одному заряді. При цьому його максимальна швидкість становить 5 км/год.

Робот-собака далекий від технологічно відсталої Росії, яка намагається розробити його як свою першу китайську розробку. Минулого тижня інноваційний кластер «Сколково» продемонстрував російський «єдиноплатник» Repka, який покликаний замінити іноземний комп’ютер Rasperry Pi. Як виявилося, «російська розробка» — одноплатний комп’ютер Nano Pi K1 Plus, зібраний у Китаї та доступний на AliExpress.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Забуті функції смартфонів, які ми більше не використовуємо

Так, змін було чимало. Батареї Пам'ятаєте, як ми самі змінювали акумулятори в телефонах? Ще років…

29.03.2025

Найкращі смартфони березня: рейтинг від експертів

Редакція порталу iTechua.com склала добірку найкращих смартфонів, представлених у березні 2025 року. У рейтингу зібрані…

29.03.2025

Революція у VR: представлено новий пристрій який передає відчуття дотику

Дослідники з Північно-Західного університету (США) представили інноваційний пристрій, який виводить тактильні відчуття у віртуальній реальності…

29.03.2025

Тонкі смартфони: чому їх дизайн часто не має сенсу

Поява кремній-вуглецевих акумуляторів сприяла відродженню тренду на тонкі смартфони, і чутки про нові моделі, такі…

29.03.2025

Apple Watch Ultra 3 отримає корпус із новим матеріалом

Apple активно працює над новою моделлю Apple Watch, яка може отримати цільноскляний корпус, здатний реагувати…

29.03.2025

Опубліковані перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE

У мережі з'явилися перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE. Зовнішні відмінності від торішнього Galaxy…

29.03.2025