Національний банк закликає громадян не купувати долари та євро

Національний банк України закликає громадян не скуповувати валюту та дав поради, як уберегти гривневі заощадження від знецінення.
Про це в інтерв’ю “Головкому” сказала перша заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.
«Ми розуміємо, що сьогодні громадяни мають трохи альтернатив щодо збереження своїх гривневих заощаджень. Хтось купує дорогі імпортні товари довгострокового використання, хтось, не маючи можливості чи потреби у таких товарах, купує валюту. Тобто, люди намагаються зафіксувати свої гривневі заощадження, вберегти їх від знецінення. Саме тому ми, по-перше, у червні підвищили облікову ставку до 25%. Підняття ставки – це сигнал для банків підвищити ставки за депозитами, щоб не відбувалася втеча від гривні. Банки вже поступово підвищують ставки, і цей процес триватиме», – сказала Рожкова.
Вона уточнила, що це не означає, що ставка за депозитами може становити 30%.
«Але навіть за 18-20% прибутковості за депозитом втрати від інфляції значно менші», — зазначила вона.
За словами Рожкової, Нацбанк намагається зробити все, щоб уповільнити інфляцію. Таким чином, альтернатива купівлі валюти – класти гроші на банківський депозит.
«Зрозуміло, що сьогодні навіть за інфляції 21,5% їхня прибутковість значно нижча. Але ми вже бачимо, що Мінфін поступово підвищує ставки та очікуємо, що цей процес триватиме. Таким чином, для громадян це дало б можливість значно перекрити інфляційні втрати», — сказала Рожкова.
“Також як альтернативу купівлі іноземної готівкової валюти 21 липня ми дозволили банкам продавати безготівкову валюту громадянам обсягом у межах ліміту в 50 тис. грн на місяць за умови розміщення цієї валюти як мінімум на тримісячний депозит”, – сказала Рожкова.
Але, за її словами, банкам потрібно доопрацювати свої додатки, щоби в них з’явилася опція «спеціальний депозит», на який ці кошти будуть зараховуватися, і три місяці ними не можна скористатися. Напевно, мине деякий час, щоб банки підлаштувалися та додали цю опцію.
«Хоча низка установ уже пропонують таку послугу. Зрештою, це допоможе знизити тиск на готівковий ринок і стане ще однією альтернативою для громадян для вкладення коштів», — зазначила перша заступник голови НБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я