Названі найефективніші способи позбутися залежності від смартфона

Смартфони давно вже стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Бути завжди на зв’язку, переглядаючи соцмережі, це сьогодні здається цілком нормальним. Однак залежність від соціальних мереж все ж таки існує. І ось як її можна позбутися.

У матерів залежність від соціальних мереж може виникнути з багатьох причин. Наприклад, хтось, як Самара Абдель Вахід, мати двох дітей, може використовувати смартфон як спосіб втекти від стресу. Пристрій допомагає їй заспокоїтись і не зірватися на дитину.

При цьому дослідження експертів Стенфордського університету показує, що 14 відсотків користувачів важко витримати відсутність інтернету протягом декількох днів. Також понад 9 відсотків приховують від сім’ї «зависання» в інтернеті, а 8 відсотків каже, що таким чином вони намагаються втекти від проблем.

Також вчені встановили, що між жорстоким поводженням з маленькими дітьми (віком від 4 місяців до 3 років) та проведенням часу в інтернеті. Крім того, проблеми починаються і у дітей: у них фахівці виявили зв’язок між використанням інтернету та розладом поведінки.

Але є кілька способів, які допоможуть подолати залежність від гаджетів.

 1. Визнати існування проблеми . Після того, як ви визнаєте, що у вас дійсно є залежність, ви зможете розпочати її лікування.

 2. Регулярно відключати інтернет . Найкраще настройте роутер та інші пристрої так, щоб вони вимикалися самі в певний час.

 3. Прибрати непотрібні повідомлення від мобільних додатків .

 4. Видалити непотрібні програми . Це стосується програм, які забирають у вас багато часу.

 5. Знайти альтернативу користуванню смартфоном . Можна створити спеціальний простір, де стоятимуть ароматичні свічки та інші приємні речі.

 1. Чітко визначте собі, які дні робочі, які – вихідні . Це пов’язано з тим, що зараз кордон між відпочинком та роботою стає дедалі розмитішим.

 2. Відволікайтеся від новин та електронних листів . Для цього увімкніть заспокійливу музику або читайте книгу.

 3. Не беріть смартфон у руки відразу після пробудження . Це дасть змогу зосередитися на самому собі.

 4. Прибирайте смартфон хоча б на півгодини на день і на цілий день – один раз на тиждень . Це допоможе змінити ваше життя.

 5. Слідкуйте за часом, який ви проводите у соціальних мережах .

 6. Виділяйте час, щоб побути в тиші . Наприклад, в день ви можете приділяти всього 10 хвилин медитації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я