Смартфони давно вже стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Бути завжди на зв’язку, переглядаючи соцмережі, це сьогодні здається цілком нормальним. Однак залежність від соціальних мереж все ж таки існує. І ось як її можна позбутися.
У матерів залежність від соціальних мереж може виникнути з багатьох причин. Наприклад, хтось, як Самара Абдель Вахід, мати двох дітей, може використовувати смартфон як спосіб втекти від стресу. Пристрій допомагає їй заспокоїтись і не зірватися на дитину.
При цьому дослідження експертів Стенфордського університету показує, що 14 відсотків користувачів важко витримати відсутність інтернету протягом декількох днів. Також понад 9 відсотків приховують від сім’ї «зависання» в інтернеті, а 8 відсотків каже, що таким чином вони намагаються втекти від проблем.
Також вчені встановили, що між жорстоким поводженням з маленькими дітьми (віком від 4 місяців до 3 років) та проведенням часу в інтернеті. Крім того, проблеми починаються і у дітей: у них фахівці виявили зв’язок між використанням інтернету та розладом поведінки.
Але є кілька способів, які допоможуть подолати залежність від гаджетів.
-
Визнати існування проблеми . Після того, як ви визнаєте, що у вас дійсно є залежність, ви зможете розпочати її лікування.
-
Регулярно відключати інтернет . Найкраще настройте роутер та інші пристрої так, щоб вони вимикалися самі в певний час.
-
Прибрати непотрібні повідомлення від мобільних додатків .
-
Видалити непотрібні програми . Це стосується програм, які забирають у вас багато часу.
-
Знайти альтернативу користуванню смартфоном . Можна створити спеціальний простір, де стоятимуть ароматичні свічки та інші приємні речі.
-
Чітко визначте собі, які дні робочі, які – вихідні . Це пов’язано з тим, що зараз кордон між відпочинком та роботою стає дедалі розмитішим.
-
Відволікайтеся від новин та електронних листів . Для цього увімкніть заспокійливу музику або читайте книгу.
-
Не беріть смартфон у руки відразу після пробудження . Це дасть змогу зосередитися на самому собі.
-
Прибирайте смартфон хоча б на півгодини на день і на цілий день – один раз на тиждень . Це допоможе змінити ваше життя.
-
Слідкуйте за часом, який ви проводите у соціальних мережах .
-
Виділяйте час, щоб побути в тиші . Наприклад, в день ви можете приділяти всього 10 хвилин медитації.