Конгрес США схвалив виділення 52 мільярдів доларів на підтримку “правильних” виробників мікросхем. Відтепер компаніям доведеться уникати ділових контактів з партнерами в «неблагонадійних» з політичної точки зору країнах, на кшталт Китаю.
Американські компанії можуть розраховувати на субсидії, а іноземні на інвестиції. Виділені кошти призначені для організації бізнесу з виробництва мікроелектронної продукції в США і тих країнах, які американська влада вважає досить демократичною і стабільною (наприклад, той же Тайвань, незважаючи на те, що Китай вважає його своєю територією і може будь-якої миті спробувати військовою силою змінити там влада та політичний устрій).
Протягом найближчих десяти років компаніям, які розраховують на державні субсидії та інвестиції, необхідно згорнути розширення бізнесу в Китаї. Виняток становитимуть лише компоненти, що виробляються за 28-нанометровим техпроцесом та ще більш допотопними технологіями, які майже не знаходять застосування в сучасній електроніці та відживають останні роки. Влада США давно готувалась до цього кроку. Наприклад, наприкінці 2021 року Білий дім заборонив Intel розширювати виробництво в Китаї, тоді компанія продала свій завод у Даляні південнокорейської SK Hynix і почала вкладатися у будівництво заводу США.