Instagram запустив платні передплати. Скільки це коштує
Share
Час читання:3хв.
Давайте розберемося, що вона дасть передплатнику і скільки може коштувати.
Платна передплата в Instagram – що входить
Платні підписки на контент улюблених авторів існують на Facebook із 2020 року. Тому було лише справою часу, щоб таке з’явилося й у Instagram. У листопаді 2021 року та Інстаграм анонсував подібну функцію, а в січні 2022 року запустив тестування. І ось за півроку ця можливість з’являється для всіх бажаючих.
Таким чином, блогери можуть на порядок збільшити дохід від свого контенту в Instagram просто створюючи щось ексклюзивне тільки для платних передплатників. І якщо це буде справді цікаво, і співвідношення ціна-якість виконуватиметься, то вдасться залучити як додаткову аудиторію, так і дохід. Що ж можна отримати ексклюзивного за плату:
Окремі пости, історії, Reels та прямі ефіри, які будуть недоступні звичайним передплатникам. Раніше можна було викладати історії для близьких друзів. Але цей список спочатку треба створити самостійно. У ситуації з платними передплатниками це відбуватиметься автоматично
У профілі з’явиться спеціальна вкладка із ексклюзивним контентом для платних передплатників.
Блогери можуть створювати окремі чати із платними передплатниками. У чат можна додати до тридцяти чоловік та спілкуватися тільки з ними.
Всі користувачі, що підписалися на профіль, отримають спеціальну фіолетову позначку, яку блогер буде бачити.
Це все, що стане доступним користувачам після оплати. І ось тут постає питання: а скільки реальна ціна, яку ви готові платити за доступ до контенту улюблених блогерів і чи взагалі такі, кому ви однозначно заплатите? Особисто я відразу не можу відповісти на це питання. Щоб я заплатив за подібні передплати, блогер повинен регулярно викладати щось справжнє, від чого неможливо буде відірватися, і підтримувати постійне спілкування з передплатниками. Тобто всіляко створювати інтерес до своєї сторінки та не припиняти це робити. Причому регулярно це не раз на тиждень. Необхідно перетворити Інстаграм на роботу та викладати туди щось постійно. Судячи зі статистики, користувачів практично не цікавлять звичайні пости. Все зав’язано на історії та Reels. Так, ті, хто заробляє на Instagram, і так намагається підтримувати подібну регулярність, але поки що ні в кого з моїх передплат я не побачив контент, за який можна заплатити.
Платна передплата в Інстаграмі — ціна
Тепер за ексклюзивний контент у своєму профілі можна попросити від 99 до 459 рублів. Оплата відбуватиметься з рахунку Apple ID або прив’язаної до нього картки. США ціна варіюється від $0,99 від $99,99 ($0,99, $1,99, $2,99, $4,99, $9,99, $19,99 , $49,99 та $99,99). Причому до 2023 року Meta не утримуватиме комісію з таких підписок. А коли вона з’явиться, то буде менше, ніж класичні 30%, які утримують у Apple та Google у своїх магазинах додатків. Це підкреслювалося при анонсі ще восени. Головне, щоб самі блогери не заламали ціни за те, що створюють. В іншому випадку можна не тільки не отримати платних передплатників, а й відлякати безкоштовних, які стежать за ними не один рік. Саме в цьому я зараз бачу головну проблему нововведення. Інстаграм слід більш конкретно зафіксувати ціну на ексклюзивний контент. Тому що надання подібного цінового коридору може закрутити голову деяким блогерам, і вони поставлять зовсім неадекватну ціну.
Слід зазначити, що якогось ексклюзивного контенту може й не бути, а передплату оформлятимуть, щоб просто підтримати блогерів. По суті це можна назвати аналогом спонсорства та донатів. Фактично, вся функціональність Інстаграму так і залишається безкоштовною для користувачів.
З одного боку, можна зрозуміти Meta . Вони намагаються повернути назад конкурентів, що пішли на бік, творців контенту. І зробити це можна лише за допомогою надання якихось додаткових можливостей заробити. З іншого — варто було б більше подумати про звичайних користувачів та зафіксувати вартість якоюсь однією конкретною цифрою. Тоді передплатники точно розуміли, чи варто воно того чи ні. На даний момент залишається лише здогадуватися, хто і яку суму запросить за додаткові можливості.
Митник Михайло
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.