Час читання: 2 хв.Всупереч поширеній думці, WhatsApp захищений навіть краще, ніж Telegram. Ключова відмінність між ними полягає в тому, що біло-зелений месенджер шифрує взагалі всі повідомлення. Це, за словами розробників, унеможливлює синхронізацію повідомлень у Ватсапі між декількома пристроями і ускладнює перенесення чатів з однієї платформи на іншу. Загалом із захистом навіть трохи перемудрили. Однак це не означає, що користувачам WhatsApp нічого не загрожує. Швидше, навіть навпаки.
Небезпека, про яку піде мова, є реальною і цілком відчутною. До того ж ризик зіткнутися з нею переслідує майже кожного з нас. Тому генеральний директор WhatsApp Вілл Кеткарт вирішив попередити користувачів месенджера, пояснивши, як уберегти себе від можливих проблем.
Напевно, ви чули про так звані кастомні версії WhatsApp . Їх чимало. Це і WhatsApp Plus , і WhatsApp Gold , і WhatsApp Blue , і багато чого ще. На відміну від офіційного клієнта, вони пропонують широкий спектр можливостей, які найчастіше так потрібні користувачам.
WhatsApp Plus – що дає
Ось лише кілька прикладів таких функцій:
- Можливість приховати присутність онлайн;
- Можливість приховати фотографію профілю;
- можливість читати повідомлення, не з’являючись в онлайні;
- Можливість читати повідомлення без галочок;
- Можливість надсилати фотографії у вихідній якості;
- Можливість надсилати файли об’ємом понад 2 ГБ;
- Можливість настроювати інтерфейс програми.
Загалом розробники таких додатків знають, чим чіпляти користувача. У той час як в офіційному клієнті всі ці функції відсутні, кастомні пропонують їх абсолютно безкоштовно. Тому немає нічого дивного, що користувачі із задоволенням хитають їх собі.
Однак є одна маленька проблема. Справа в тому, що офіційно сторонні клієнти WhatsApp заборонені. Месенджер не має відкритого API, як Telegram, який дозволяє створювати кастомні програми. Тому модератори відстежують випадки їх використання та блокують.
Блокування відбувається не через використання кастомної програми як такої, а через потенційну небезпеку облікових записів, які отримують доступ до сервісу. Алгоритми думають, що обліковий запис зламали або він використовується для обходу правил. Тому найбезпечніше просто відключити її.
Однак основна проблема кастомних версій WhatsApp полягає навіть не в ризику блокування, а в ризику крадіжки вашого облікового запису. Справа в тому, що в Google Play та будь-яких інших офіційних каталогах таких додатків у принципі немає. Тому розробники розміщують їх на майданчиках, де як таких правил немає.
WhatsApp — яке використовувати
Природно, це призводить до того, що навіть у доброякісне застосування можуть бути внесені зміни, які дозволять зловмисникам вкрасти ваш аккаунт, а потім почати використовувати його у своїх цілях. Наприклад, для розсилки спаму або для обману ваших знайомих та близьких.
Нагадую користувачам WhatsApp , що завантаження підробленої чи кастомізованої версії месенджера – це дуже погана ідея. Ці програми тільки виглядають нешкідливо, а за фактом можуть вкрасти ваші дані і порушити вашу конфіденційність, – написав Вілл Кеткарт у Твіттері.
Відомі випадки, коли шахраї заволоділи обліковим записом жертви, а потім писали від її імені людям зі списку контактів з проханням відправити гроші. Незважаючи на те, що більшість за статистикою не ведеться на такі розводки, знаходяться ті, хто вірить у реальність прохання та робить переклад на користь зловмисників.
Найгірше, що Google Play Protect та інші антивірусні програми не розпізнають кастомні клієнти WhatsApp як шкідливі. Тому що в них немає жодних вірусних скриптів. Вони просто збирають ваші дані, а потім відправляють їх на сервери своїх розробників, які отримують можливість використовувати їх на власний розсуд.