Новини України та Світу

Українські банки знову підвищили картковий курс долара та євро

Share
Час читання: 2 хв.

Низка фінансових установ України днями збільшила курс валют при оплаті карткою. Про це стало відомо із коментаря прес-служби Нацбанку. Чому ж українські банки ухвалили таке рішення, навіть незважаючи на недавнє зняття обмежень на готівковий курс? У НБУ пояснили причину.

Акція проти «карткового туризму»

Як зазначили представники регулятора, збільшення курсу для карткових операцій пов’язане з протидією картковому туризму, який останнім часом набув великої популярності серед населення України. Люди виїжджають за кордон і знімають там валюту, користуючись різницею між картковим та готівковим курсом. Тому банки спробували зменшити цю різницю, знизивши привабливість карткового туризму своїх клієнтів.

З цією ж метою 20 травня було зменшено суму готівки, яку українці можуть знімати зі своїх гривневих карток за кордоном. Новий ліміт встановили на рівні 50 тис. грн., тобто навіть менше 1,5 тис. доларів.

Також у Національному банку розповіли, що більшість українських фінустанов підвищили картковий курс на суму до 1 грн/дол. Це також досить легко пояснити. Вітчизняні банки зараз більше ніж будь-коли конкурують за клієнтів. Тому суттєво підвищуючи курс для розрахунку карткою, вони сильно ризикували б.

Українські біженці за кордоном у шоці

У прес-службі НБУ вважають, що українські біженці, які мешкають зараз за кордоном, таку зміну курсу майже не відчують.

Але це не так, враховуючи комісії місцевих банків на зняття готівки та конвертацію сум українськими банками через долар, фактичний курс збільшився…

Зате в НБУ впевнені, що тепер набагато менше громадян намагатимуться обдурити систему, щоб розжитися доларами або євро. Адже з урахуванням коштів, витрачених на дорогу до Польщі чи, наприклад, Угорщини, вони нічого не виграють на різниці курсу.

Також Нацбанк нагадав, що незважаючи на зниження ліміту на зняття готівки в інших країнах, українські громадяни можуть безперешкодно розраховуватися карткою. Тобто їм не обов’язково обмежувати себе лише 50 тисяч гривень на місяць, тому що ліміту на карткові розрахунки українські банки не мають.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: банки
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024