Новини України та Світу

Клієнтів “ПриватБанку” дурять за новою схемою: як не стати жертвою афери

Share
Час читання: < 1 хв.

“Приват” розміщує інформацію про держвиплати виключно на офіційних сайтах банку та інших державних служб.

ВУкраїні зафіксували появу фейкових сайтів “ПриватБанку” та “Дії”. Українців закликають бути обачними та не переходити на такі портали, адже це може бути дуже небезпечно.

Про це у суботу, 4 травня, у своєму Телеграм-каналі повідомила Бердянська міська рада, наголосивши, що відмінність оригінального сайту від підробки можна помітити у назві посилання: сайти-оригінали мають наприкінці “.ua”, “.com” або “. ” gov.” , а фейки містять закінчення “.org” або “.site”. Крім того, зазначається, що посилання на псевдо-портали, як правило, вкрай важко розібрати, адже вони складаються з незрозумілих слів.

Поки що відомо, що “ПриватБанк” вже встиг подати заяву до кіберполіції та співпрацює з правоохоронними органами, щоб оперативно блокувати групи шахраїв, які розсилають українцям повідомлення та запрошення скористатися фейковим ботом “Дія” під приводом отримання державної грошової допомоги.

Як діють шахраї?

Фейковий Телеграм-бот пропонує своїм користувачам перейти за посиланнями на сайти, що незаконно використовують айдентику “ПриватБанку” та програму “Приват24”. Перехід на такі портали може спричинити зняття грошей з рахунків громадян, оскільки вимагає ввести номери та терміни дії карт, а також анкетні дані клієнтів.

У “ПриватБанку” зазначають, що інформація про державні виплати, а також порядок їх отримання розміщується виключно на офіційних сайтах держслужб та самого банку. Щодо подання заявок на отримання коштів від уряду, то це можна зробити лише через відповідні адмінцентри або у додатку “Дія”.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024