Клієнтів “ПриватБанку” дурять за новою схемою: як не стати жертвою афери

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

“Приват” розміщує інформацію про держвиплати виключно на офіційних сайтах банку та інших державних служб.

Реклама

ВУкраїні зафіксували появу фейкових сайтів “ПриватБанку” та “Дії”. Українців закликають бути обачними та не переходити на такі портали, адже це може бути дуже небезпечно.

Про це у суботу, 4 травня, у своєму Телеграм-каналі повідомила Бердянська міська рада, наголосивши, що відмінність оригінального сайту від підробки можна помітити у назві посилання: сайти-оригінали мають наприкінці “.ua”, “.com” або “. ” gov.” , а фейки містять закінчення “.org” або “.site”. Крім того, зазначається, що посилання на псевдо-портали, як правило, вкрай важко розібрати, адже вони складаються з незрозумілих слів.

Поки що відомо, що “ПриватБанк” вже встиг подати заяву до кіберполіції та співпрацює з правоохоронними органами, щоб оперативно блокувати групи шахраїв, які розсилають українцям повідомлення та запрошення скористатися фейковим ботом “Дія” під приводом отримання державної грошової допомоги.

Як діють шахраї?

Фейковий Телеграм-бот пропонує своїм користувачам перейти за посиланнями на сайти, що незаконно використовують айдентику “ПриватБанку” та програму “Приват24”. Перехід на такі портали може спричинити зняття грошей з рахунків громадян, оскільки вимагає ввести номери та терміни дії карт, а також анкетні дані клієнтів.

У “ПриватБанку” зазначають, що інформація про державні виплати, а також порядок їх отримання розміщується виключно на офіційних сайтах держслужб та самого банку. Щодо подання заявок на отримання коштів від уряду, то це можна зробити лише через відповідні адмінцентри або у додатку “Дія”.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ