Дослідники з Японії встановили новий рекорд швидкості передачі даних – 1,02 петабіту за секунду (Пбіт/с). Що ще краще, прориву було досягнуто за допомогою оптоволоконних кабелів, які мають бути сумісні з існуючою інфраструктурою.
Навіть NASA отримає “всього” 400 Гбіт/с, коли ESnet6 буде розгорнутий у 2023 році. При швидкості 1 Пбіт/с теоретично можна транслювати 10 мільйонів каналів із роздільною здатністю 8K, стверджує команда.
Новий рекорд було встановлено дослідниками з японського Національного інституту інформаційних та комунікаційних технологій (NICT) з використанням нових технологій: оптичне волокно містить чотири жили – скляні трубки, якими передаються сигнали, – замість звичайної однієї. Смуга пропускання розширена до рекордних 20 ТГц завдяки технології, відомій як мультиплексування з розподілом по довжині хвилі (WDM).
Ця смуга складається з 801 хвильового каналу, розподіленого за трьома діапазонами. За допомогою деяких інших нових технологій оптичного посилення та модуляції сигналу команда досягла рекордної швидкості 1,02 Пбіт/с, передаючи дані через 51,7 км оптоволоконних кабелів.
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…