Дослідники з Японії встановили новий рекорд швидкості передачі даних – 1,02 петабіту за секунду (Пбіт/с). Що ще краще, прориву було досягнуто за допомогою оптоволоконних кабелів, які мають бути сумісні з існуючою інфраструктурою.
Навіть NASA отримає “всього” 400 Гбіт/с, коли ESnet6 буде розгорнутий у 2023 році. При швидкості 1 Пбіт/с теоретично можна транслювати 10 мільйонів каналів із роздільною здатністю 8K, стверджує команда.
Новий рекорд було встановлено дослідниками з японського Національного інституту інформаційних та комунікаційних технологій (NICT) з використанням нових технологій: оптичне волокно містить чотири жили – скляні трубки, якими передаються сигнали, – замість звичайної однієї. Смуга пропускання розширена до рекордних 20 ТГц завдяки технології, відомій як мультиплексування з розподілом по довжині хвилі (WDM).
Ця смуга складається з 801 хвильового каналу, розподіленого за трьома діапазонами. За допомогою деяких інших нових технологій оптичного посилення та модуляції сигналу команда досягла рекордної швидкості 1,02 Пбіт/с, передаючи дані через 51,7 км оптоволоконних кабелів.
З чуток, Apple працює над складним iPad з 18,8-дюймовим екраном, який планується випустити до 2028…
Згідно з даними, що надійшли, серія Google Pixel 10 готується замінити модеми Qualcomm і Samsung…
Голова і провідний демократ Комітету Палати представників США з питань Китаю звернулися до генеральних директорів…
Apple готується випустити друге покоління AirTag, і якщо вірити новим даним, очікувати можна серйозного прориву…
Як повідомляється, компанія Apple готується до значних змін в iPhone в найближчі роки, зосередившись на…
Експерти з інформаційної безпеки позначили кіберзагрози, які стануть у 2025 році трендовими і становитимуть найбільшу…