Дослідники з Японії встановили новий рекорд швидкості передачі даних – 1,02 петабіту за секунду (Пбіт/с). Що ще краще, прориву було досягнуто за допомогою оптоволоконних кабелів, які мають бути сумісні з існуючою інфраструктурою.
Навіть NASA отримає “всього” 400 Гбіт/с, коли ESnet6 буде розгорнутий у 2023 році. При швидкості 1 Пбіт/с теоретично можна транслювати 10 мільйонів каналів із роздільною здатністю 8K, стверджує команда.
Новий рекорд було встановлено дослідниками з японського Національного інституту інформаційних та комунікаційних технологій (NICT) з використанням нових технологій: оптичне волокно містить чотири жили – скляні трубки, якими передаються сигнали, – замість звичайної однієї. Смуга пропускання розширена до рекордних 20 ТГц завдяки технології, відомій як мультиплексування з розподілом по довжині хвилі (WDM).
Ця смуга складається з 801 хвильового каналу, розподіленого за трьома діапазонами. За допомогою деяких інших нових технологій оптичного посилення та модуляції сигналу команда досягла рекордної швидкості 1,02 Пбіт/с, передаючи дані через 51,7 км оптоволоконних кабелів.
Аналітик Bloomberg Марк Гурман опублікував інсайдерський звіт про можливі характеристики нового базового планшета Apple. Він…
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про намір зробити країну світовим лідером у галузі ШІ.…
У наших смартфонах зберігається безліч інформації, зокрема й чимало SMS. Однак деякі з них можуть…
Samsung у 2025 році продовжить зміцнювати репутацію виробника з довгостроковою підтримкою своїх пристроїв. Що ще…
Після покупки телевізора багато хто приділяє мало часу вибору місця для його встановлення. "Поставимо там,…
Китайські чиновники розглядають варіант, який передбачає, що операціями соцмережі TikTok у США керуватиме американський мільярдер…