Новини України та Світу

Чи правда, що смартфони скоро зникнуть

Share
Час читання: 3 хв.

Ми звикли до того, що є смартфони. Таке відчуття, ніби вони з нами дуже давно: взагалі прийнято вважати, популярність розумних телефонів припала на початок 2010-х років, приблизно з розвитком iPhone. Ось уже більше 10 років смартфони завжди під рукою і стають все кращими, а продуктивність досягає рівня ноутбуків і навіть переганяє їх. Тим не менш, багато аналітиків дивляться в майбутнє і будують свої прогнози, хоча всім зрозуміло, що рано чи пізно смартфонів не стане. Тільки зміни в суспільстві гальмують цей процес. Ось побачите: смартфони не зникнуть найближчими роками. Все дуже просто.

Що буде зі смартфонами у майбутньому

Днями глава Nokia Пекка Лундмарк розмірковував про майбутнє технологій. На його думку, мережі 6G з’являться вже до 2030 року та сильно вплинуть на розвиток технологій та смартфонів зокрема. На його думку, наші гаджети перестануть бути такими, якими вони є зараз: пристрій перестане бути найпопулярнішим інтерфейсом. Грубо кажучи, пан Лундмарк припускає, що функції смартфона перекочують в інші пристрої, наприклад, в AR-гарнітури, вказавши на те, що зараз розвиваються метасвіт і віртуальна реальність. На його думку, на той час вона буде тісно пов’язана з реальним життям.

Шкода, звичайно, таке чути, але поки що слова глави Nokia нічим не підкріплені, а висловлюється він у дусі письменника-фантаста ( і балабола-популіста ): мовляв, через кілька років машини літатимуть, а харчуватися ми будемо з тюбиків як космонавти. Як ви розумієте, жодна з технологій не пішла в маси: безпілотні машини з горем навпіл возять людей і можуть самостійно їздити лише за наявності розмітки та інших сприятливих умов, а смартфони… Їх безуспішно доповнюють різні аксесуари. Доповнюють, але не замінюють.

Чим замінити смартфон

Будь-який пристрій, випущений ринку, рано чи пізно отримує функції смартфона . Фітнес-браслети, розумний годинник, планшети – всі вони переймають функції дзвінків, eSim, можливість відповідати на повідомлення та інше. Правда, все це жахливо убого і незручно: відповідь на дзвінок через смарт-годинник виглядає безглуздо, на повідомлення теж, а їх час автономної роботи залишає бажати кращого. Є й серйозніші розробки, наприклад, розумні окуляри, тільки де вони? Xiaomi представила їх минулої ще восени, але відтоді жодних новин.

Google Glass закрили і вже встигли воскресити, а Apple підігріває інтерес різними інсайдами: за чутками, AR-гарнітуру вже представили всередині компанії і навіть створили для неї нову операційну систему, але випуск розпочнеться лише за рік. Та й виглядатиме заміна смартфона спочатку, швидше за все, як шолом віртуальної реальності, а не як сонцезахисний аксесуар. Наприкінці минулого року інсайдери обіцяли, що AR-гарнітура від Apple працюватиме окремо від смартфона, зараз же нам акуратно натякають на те, що це станеться у далекому майбутньому. Так що, не здивуюся, якщо перші версії взагалі підключатимуться до iPhone через кабель.

Коли зникнуть смартфони

Минулого року я читав цікавий прогноз: смартфони зникнуть десь до 2031 року, а драйвером до розвитку послужить AR. Чомусь будь-який експерт вважає за потрібне використати у своїх словах цю технологію, але, схоже, не знає, що з нею відбувається. Для звичайних людей доповнена реальність не означає нічого, для більш-менш просунутих вона асоціюється з Apple і її численними стартапами, нерозлучним LiDAR і спробами масово впроваджувати технологію доповненої реальності. Ігри з AR набувають популярності лише на хвилі хайпу, а програми не мають практичного значення: навіть умовна «Лінійка» в iPhone вважає неточно.

При цьому експерти наголошують, що гнучкі екрани не знадобляться смартфонам майбутнього. Тобто все те, що зараз рухає індустрію – обман і топтання на місці, а користувачі просто масово повелися на прийом з Біллом Гейтсом на чолі: нагадаю, що цього року складні смартфони Samsung можуть зайняти 1% ринку, що саме по собі є досягнення для новомодної фішки.

Точної відповіді, що після смартфонів немає і називати терміни зараз просто необачно: глобальні кризи, пандемії та інші проблеми уповільнюють технології, а їм це навіть на руку. Знаєте чому? Тому що будь-який прогрес має свою стелю, а нове — завжди добре забуте старе. Так що, якщо і є заміна смартфона, то складний телефон. Здається мені: до 2030 року у кожного буде смартфон і планшет у більшості з нас, а не безглузді AR-окуляри.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Експерти попереджають про нову схему шахрайства з Telegram Premium для Android

    Зловмисники поширюють шкідливе ПЗ FireScam, маскуючи його під Telegram Premium для Android. Вірус викрадає дані…

    11.01.2025

    Верховний суд США, схоже, підтримає заборону TikTok: що це означає

    Більшість суддів Верховного суду США, ймовірно, підтримають закон, який забороняє TikTok через зв'язки з Китаєм.…

    11.01.2025

    Apple Intelligence не став ключовим фактором у розвитку iPhone

    Аналітичний відділ Apple Intelligence не зміг переконати користувачів у необхідності придбання iPhone 16, повідомив сьогодні…

    11.01.2025

    Інсайдер розкрив усі характеристики Samsung Galaxy S25+

    Samsung Galaxy S25+ буде оснащений чипсетом Snapdragon 8 Elite for Galaxy, який є флагманським процесором…

    11.01.2025

    Марк Цукерберг розкритикував Apple: “Їхні інновації залишились у минулому”

    Генеральний директор Meta Марк Цукерберг взяв участь у подкасті Джо Рогана "The Joe Rogan Experience",…

    11.01.2025

    Neuralink продовжує прогресувати: імплант вживили третьому пацієнту

    Компанія Neuralink імплантувала свій чип уже третьому пацієнту. Про це повідомив американський підприємець Ілон Маск…

    11.01.2025