У Росії почали звільняти українських IT-фахівців через побоювання диверсій

У Росії масово звільняють айтішників з українським корінням або переводять їх на малозначущі посади. Причина – страх диверсій щодо роботодавців. Про відповідну тенденцію пише інтернет-видання “Медуза”.

Назви організацій, які поспішили розпрощатися з українськими фахівцями, публікації не наводяться. Джерелом відомостей про звільнення виступили неназвані учасники всеросійського інтернет-форуму, що завершився 20 травня.

Служби безпеки російських компаній приділяють особливу увагу персоналу, який має громадянство України або близьких родичів, які проживають у нашій країні.

Російська влада оцінює кількість айтішників, що покинули територію країни-агресора, в 50 тис.-70 тис. осіб.

За словами керівника громадського проекту «Інформаційна культура» Івана Бегтіна, ситуація, що склалася до сьогодні, в РФ ситуація дуже суперечлива. З одного боку, місцеві організації відчувають гостру потребу у висококваліфікованих IT-фахівцях через дефіцит кадрів. 

З іншого боку, можливість інформдиверсій висока як ніколи раніше. За таких умов служби безпеки компаній змушені посилювати перевірки персоналу. Поряд з громадянством та родичами, перевіряється належність айтішників до іноземних спецслужб, аналізуються політичні погляди та уподобання, вивчається характер працівника та інші фактори, зазначається у публікації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я