Новини України та Світу

Чому Apple нікого не пускає до NFC для iPhone?

Share
Час читання: 2 хв.

Остання антимонопольна битва Купертіно пов’язана із забороною для сторонніх компаній на роботу з технологією NFC у «яблучних» гаджетах. Як пише Bloomberg, за монополією Apple Pay ховається фінансовий зиск, а не турбота про безпеку.

Заборони Apple слабшають

В останні роки «яблучна» корпорація дає дедалі більше свободи користувачам. У 2020-му власники iPhone отримали можливість зміни браузера та поштового клієнта за замовчуванням. Минулого року Siri потоваришувала з альтернативними музичними сервісами на кшталт Spotify. На підході зовсім немислиме: відмова від Lighting на користь Type-C.

Проте позиція щодо доступу до NFC залишається незмінною. Тому власники айфонів у Росії тепер не можуть скористатися безконтактними платежами. Послуги Mir Pay доступні лише на відкритій ОС Android.

З кожного платежу – копієчка

Купертіно заявляє, що Pay – безкоштовний сервіс. Але за даними The Wall Street Journal, за кожну транзакцію кредитною карткою через Apple Pay банк відраховує 0,15%. Є комісія і для дебетових карток, але її розмір не розкривається. За деякими оцінками, лише з цих зборів IT-гігант отримує близько мільярда доларів на рік.

Для каліфорнійської корпорації $1 млрд — не така значна сума: тільки на сервісах та послугах компанія заробляє 20 млрд доларів. Але «яблучне» керівництво бачить перспективу. За інформацією Mastercard, 79% платежів у світі відбуваються безконтактним спосіб. У першому кварталі 2020 року обсяг таких транзакцій зріс на 40% і він продовжує зростати далі. Отже, збільшуватимуться і доходи Apple.

Як заявляють представники «яблучної» компанії, вони не допускають сторонніх операторів до NFC виключно заради безпеки та конфіденційності користувачів. Купертіно посилається на звіт 2016 року, в якому йдеться про те, що доступ до NFC на платформі Android скомпрометований хакерами .

Загроза від Євросоюзу

Європейська комісія вважає, що Apple зловживає домінуванням на ринку мобільних гаманців для пристроїв iOS. Не допускаючи інших технології NFC, каліфорнійський IT-гігант обмежує конкуренцію.

Антимонопольне відомство ініціювало розслідування. Якщо воно завершиться не на користь Купертіно, компанії доведеться поступитися. Прецедентів чимало: нещодавно Apple дозволила у деяких випадках проводити внутрішні покупки у додатках не через свою платіжну систему. Щоправда, від комісії корпорація все одно не відмовилася.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: AppleNFC
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024