Резервний фонд криптовалют, що впали, Terra і Luna безслідно зник

Share
Час читання: 2 хв.

Експерти приватної компанії Elliptic, що спеціалізується на криптовалютних розслідуваннях, повідомили, що біткоїни на суму $3,5 млрд, придбані творцями впалих криптовалют Terra і Luna, були виведені на дві криптобіржі, після чого безслідно зникли, і відстежити їх подальшу долю неможливо.

Доля резервного фонду Terra може стати ключовим питанням, якщо криптоінвестори спробують відшкодувати збитки, зазнані внаслідок краху блокчейну. В Elliptic встановили, що з січня по березень організація Luna Foundation Guard (LFG) здійснила закупівлю біткоїнів на загальну суму $3,5 млрд. Коли 9 травня котирування стейблкоіна Terra почало знижуватися, представник пов’язаного з LFG проекту Terraform Lab заявив, що біткоїни з резервного фонду будуть використовуватися для покупки Terra, щоб стабілізувати курс криптовалюти та зберегти її прив’язку до долара. Але буквально наступного дня криптогаманці, у яких зберігалися ці кошти, були спустошені.

Біткоїни на суму близько $1,7 млрд були переведені з гаманців LFG у дві транзакції на нову адресу ще 9 травня — того ж дня, коли співзасновник проекту Terra Do Kwon заявив, що ці кошти будуть використані для коригування курсу. Через кілька годин всю суму в кілька транзакцій було відправлено на один рахунок на криптобіржі Gemini, і з цього моменту відслідкувати подальшу долю активів стало неможливо, повідомили в Elliptic.

Автори розслідування також розповіли, що біткоїни, що залишилися в резервному фонді наступного дня, 10 травня, однією транзакцією пішли на рахунок криптобіржі Binance. Подальша їхня доля також невідома: кошти могли бути обміняні на гроші або розподілені за іншими гаманцями.

Нагадаємо, стейблкоїн Terra з самого початку не був забезпечений грошима або цінними паперами – його курс повинен був підтримуватися алгоритмом, який під час падіння курсу випускав «монети» спорідненої криптовалюти Luna. Однак 9 травня котирування Terra стали різко знижуватися і алгоритм не допоміг: Luna пішла в гіперінфляцію і за кілька днів подешевшала з $85 до $0,005. «Планом Б» для проекту був резервний фонд у біткоїнах, проте його доля тепер невідома.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024