Новини України та Світу

LUNA все? Творці “поховали” одну з найбільших криптовалют світу

Share
Час читання: 2 хв.

Перспективи відновлення блокчейн-екосистеми Terra, а разом з нею токена LUNA і алгоритмічного стейблкоїна UST, все більш туманні. Цю мережу зупинили, а її монети остаточно знецінилися.

13 травня у Twitter Terra повідомили про те, що валідатори зупинили роботу блокчейну для розробки плану відновлення екосистеми. Мережу зупинили вже вдруге за добу (мабуть, тепер – остаточно). Вперше це сталося 12 травня і тоді це пояснили запобіганням “атак на управління”.

Зупинка сталася на тлі збільшення пропозиції LUNA у понад 20 тис. разів – від 320 тис. до 6,5 трлн монет за декілька днів. Це зробили для відновлення паритетності UST до долара США – механізм mint-and-burn (спалювання UST замість 1$ у LUNA) мав спровокувата зростання курсу стабільної монети.

Однак це призвело лише до замкненого кола: коли 9 травня UST втратив прив’язку до долара, інвестори почали масово виводити свої гроші, що чинило сильний знижувальний тиск на LUNA. А з падінням курсу цей тиск лише зростав.

У результаті курс LUNA обвалився до $0,00002, а UST – до $0,17. На цьому тлі найбільша криптовалютна біржа Європи WhiteBIT та інші платформ провели делістінг обох монет, а деякі прибрали і пари з токенами DeFi-протоколів Anchor (ANC) і Mirror (MIR), пов’язаних з екосистемою Terra.

Засновник і директор Terraform Labs До Квон заявив, що для порятунку екосистеми Terra може знадобитися $1,4 млрд. Після цього з’явилася інформація про те, що швейцарський незалежний управляючий активами GAM Holding може виділити компанії $2-3 млрд на поглинання надлишкової пропозиції UST для відновлення паритету до долара.

Але на сайті холдингу спростували цю інформацію. “У цій історії немає правди і GAM не випускала такий прес-реліз. GAM суворо контролює поширення прес-релізів і зараз веде розслідування, щоб визначити джерело цієї історії і те, як її було опубліковано”, – пояснюють у компанії .

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Користувачі iPhone повідомляють про серйозні баги в останній версії iOS 18.2

    Користувачі скаржаться на баги в оновленні iOS 18.2, яке Apple випустила в середині грудня. Що…

    06.01.2025

    Користувачів Android попередили про новий і небезпечний вірус

    Фахівці ІБ-компанії Cyfirma виявили шкідливе ПЗ під назвою FireScam, спрямоване на крадіжку даних користувачів Android-пристроїв,…

    06.01.2025

    Microsoft закликає уряд США розробити чітку стратегію в галузі штучного інтелекту

    Бред Сміт (президент Microsoft) вважає, що такий крок допоможе країні зберегти лідируючі позиції у світових…

    06.01.2025

    Незважаючи на більший екран, Samsung Galaxy S25 Ultra стане меншим за Galaxy S24 Ultra

    Samsung готує до випуску нову модель смартфона - Galaxy S25 Ultra, який обіцяє бути компактнішим…

    06.01.2025

    Штучний інтелект від Apple знову бреше: проблеми з точністю даних

    Функція Apple Intelligence, що використовує ШІ для узагальнення повідомлень, зазнала критики з боку BBC і…

    06.01.2025

    Samsung показала нові складні та розтягувані дисплеї

    На виставці CES 2025 компанія Samsung Display представить свої останні досягнення в галузі складних і…

    06.01.2025