Новини України та Світу

LUNA все? Творці “поховали” одну з найбільших криптовалют світу

Share

Перспективи відновлення блокчейн-екосистеми Terra, а разом з нею токена LUNA і алгоритмічного стейблкоїна UST, все більш туманні. Цю мережу зупинили, а її монети остаточно знецінилися.

13 травня у Twitter Terra повідомили про те, що валідатори зупинили роботу блокчейну для розробки плану відновлення екосистеми. Мережу зупинили вже вдруге за добу (мабуть, тепер – остаточно). Вперше це сталося 12 травня і тоді це пояснили запобіганням “атак на управління”.

Зупинка сталася на тлі збільшення пропозиції LUNA у понад 20 тис. разів – від 320 тис. до 6,5 трлн монет за декілька днів. Це зробили для відновлення паритетності UST до долара США – механізм mint-and-burn (спалювання UST замість 1$ у LUNA) мав спровокувата зростання курсу стабільної монети.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Однак це призвело лише до замкненого кола: коли 9 травня UST втратив прив’язку до долара, інвестори почали масово виводити свої гроші, що чинило сильний знижувальний тиск на LUNA. А з падінням курсу цей тиск лише зростав.

У результаті курс LUNA обвалився до $0,00002, а UST – до $0,17. На цьому тлі найбільша криптовалютна біржа Європи WhiteBIT та інші платформ провели делістінг обох монет, а деякі прибрали і пари з токенами DeFi-протоколів Anchor (ANC) і Mirror (MIR), пов’язаних з екосистемою Terra.

Засновник і директор Terraform Labs До Квон заявив, що для порятунку екосистеми Terra може знадобитися $1,4 млрд. Після цього з’явилася інформація про те, що швейцарський незалежний управляючий активами GAM Holding може виділити компанії $2-3 млрд на поглинання надлишкової пропозиції UST для відновлення паритету до долара.

Але на сайті холдингу спростували цю інформацію. “У цій історії немає правди і GAM не випускала такий прес-реліз. GAM суворо контролює поширення прес-релізів і зараз веде розслідування, щоб визначити джерело цієї історії і те, як її було опубліковано”, – пояснюють у компанії .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Прототип Xiaomi 15 із чіпом Snapdragon 8 Gen 4 показали на відео

    Днями у мережі з'явилася інформація, що Xiaomi отримала ексклюзивні права на випуск першого у світі…

    04.05.2024

    Вчені вигадали антибактеріальне скло для смартфонів

    Інженери з компанії Corning (виробник скла Gorilla Glass), іспанського Каталонського інституту досліджень (ICREA) та Інституту…

    04.05.2024

    MacBook Pro 16 проти MacBook Pro 14: важливі відмінності

    MacBook зазвичай вважаються одними з найкращих ноутбуків, які можна купити за гроші, завдяки поєднанню продуктивності…

    04.05.2024

    Кільця Сатурна зникають: скільки їм залишилось

    Зникнення внутрішніх кілець Сатурна обговорюють із 1980-х років. Відомо, що вони руйнуються у верхніх шарах…

    04.05.2024

    Samsung відкликала прошивку One UI 6.1 для Galaxy S22 через серйозну проблему

    Компанія Samsung почала випуск оновлення One UI 6.1 з нейромережевими функціями Galaxy AI для серії…

    04.05.2024

    Nokia відродила культовий телефон Nokia 3210 з підтримкою 4G і кольоровим екраном

    Компанія HMD Global, що випускає гаджети під брендом Nokia, перевипустила культовий Nokia 3210, що вперше…

    04.05.2024