У цій статті поговоримо про те, за які функції сучасних мобілок не варто переплачувати.
Підвищена частота оновлення – це круто. Так, принаймні нам кажуть виробники. Завдяки їй анімація на екрані оновлюється швидше, а зображення під пальцями не гальмує. В результаті виходить, що будь-яка взаємодія з інтерфейсом смартфона стає більш плавною, а фільми або відео, які ми дивимося, сприймаються зовсім інакше.
За фактом, це повна лажа. 120 Гц дійсно роблять картинку плавнішою, але по-справжньому помітно це тільки на великих екранах. На маленьких матрицях, як у сучасних смартфонах , відчути різницю настільки, щоб потім вже не змогти користуватися дисплеями з частотою 60 Гц, неможливо. Більш того, підвищена частота вимагає більше енергії, і апарат розряджається швидше.
Великий обсяг оперативної пам’яті , як несподівано з’ясувалося, практично не має сенсу. Принаймні на смартфонах. Виробники, які раніше подавали 12- і навіть 16-гігабайтні планки ОЗП в своїх флагманах, поступово зрозуміли, що це просто зайві витрати, тоді як практичної користі від такого рішень майже немає. Тому сьогодні абсолютна більшість смартфонів має 6 або 8 ГБ ОЗП.
За своїм досвідом скажу, що у 2022 році вистачить навіть 6 ГБ оперативної пам’яті . Зустріти менший обсяг сьогодні вже досить проблематично, а більше вам просто не потрібно. Адже навіть 6 ГБ спокійно тримають у пам’яті кілька десятків програм, дозволяючи перемикатися між ними без необхідності запускати їх наново. Тому, думаю, краще заощадити та купити базову модифікацію смартфона з 6 ГБ, ніж переплатити за 8.
Мати можливість зарядити свій смартфон швидко це дуже зручно. Підключив його до розетки, залишив на якийсь час, а потім зняв — а він уже зарядився. До того ж необов’язково повністю. Адже в нуль апарати все одно ніхто не розряджає, а ємності акумуляторів більшості сучасних пристроїв цілком вистачає на 2-3 робочі дні. Відповідно, необхідності заряджати їх від сьогодні просто не існує. Отже, переплачувати за супершвидку зарядку сенсу теж немає.
Зрозумійте мене правильно: 25-35 Вт це більш ніж достатньо для більшості користувачів. На такій потужності ваш смартфон зарядиться до 0 до 100% лише за годину. А оскільки зазвичай апарати ставляться на зарядку на 20-30%, то набрати, скажімо, 80% він зможе за 20-25 хвилин. Існують дрібниці, як на мене. Зате коштують такі смартфони відчутно дешевше, ніж моделі з потужністю зарядки 65-120 Вт. До того ж, надто швидка зарядка шкодить акумулятору і швидше за нього зношує.
Сьогодні на ринку представлено чимало смартфонів, які оснащуються динаміками JBL, Harman/Kardon або Dolby Digital. Виробники подають їх як величезний прорив у сфері відтворення музики. Звучать вони, як правило, і справді краще, ніж звичайні, особливо, якщо йдеться про правильне стерео. Але, дозвольте, кому це взагалі потрібно? Невже залишилися ті, хто слухає музику через динаміки телефону? Особисто я думав, вони залишилися 2007-го.
Набагато важливіше, щоб смартфон звучав добре в навушниках . Це вже не від самого апарату, а від «вух», якими ви користуєтеся. Враховуйте, що якщо ви хочете послухати музику у форматі Lossless , вам знадобляться відповідні, причому саме дротові навушники. Тобто бездротові TWS тут точно не підійдуть. Але це до смартфону вже не має жодного стосунку. Отже, гнатися за музичними брендами в назві апарату точно не варто.
Безумовно, сьогодні камера – це один із найважливіших компонентів сучасного смартфона. Більше того, саме довкола камери будується більшість апаратів. Але далеко не всі виробники надають значення практично корисним аспектам, роблячи ставку не на утримання, а на загальну форму. Що я хочу сказати? А те, що багато смартфонів сьогодні мають по 4-5 модулів з великою роздільною здатністю. Але гнатися за ними точно не варто.
Реальність така, що реально добре знімати можна і на 12-мегапіксельну матрицю, а переплачувати за макро-модуль, яким, мабуть, ніколи навіть не скористаєтеся, — верх дурниці. Тому я б пропонував вам не купуватися на камери з роздільною здатністю 100 Мп і великою кількістю модулів. Зрештою, навіть багато флагманів сьогодні мають досить скромні за ринковими мірками матриці з 2 або максимум 3 модулями, які — що називається — really matter.
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…
Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…
HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…
Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…