Згідно з джерелом, найближчим часом ЄС готується пред’явити Apple звинувачення через обмеження доступу сторонніх компаній до технології NFC та Apple Pay відповідно.
Буквально вчора Financial Times повідомило цікаву новину: Євросоюз готується пред’явити Apple звинувачення у порушенні антимонопольного законодавства через обмеження доступу сторонніх компаній до Apple Pay . Про це виданню повідомило відразу 4 різні джерела, безпосередньо знайомі з питанням.
Згідно із заявою видання, у Євросоюзі вважають, що Apple порушує закон у сфері боротьби з монополіями. Обвинувачення пов’язане з тим, що Apple обмежує доступ до технології NFC, завдяки якій ми з вами користуємося Apple Pay. Адже жодна з компаній не може дозволити собі безконтактні платежі за допомогою сторонньої програми.
Хоча користуватися NFC у додатках і не можна, оплата покупок в інтернеті за допомогою сторонніх сервісів можлива.
Потрібно сказати, що справа з приводу обмеження NFC в iPhone не нова. Вперше ЄС звинуватив Apple у 2020 році, проте рухається воно не так швидко, як хотілося. Apple, у свою чергу, захищається тим, що дозвіл на використання NFC в сторонніх додатках серйозно підірве конфіденційність і безпеку користувачів, що прямо суперечить політиці компанії.
Суму штрафу, який хочуть запросити в Євросоюзі, не розголошують, однак повідомляється, що вона становитиме близько 10% від світового обороту. У 2020 році виручка компанії з Купертіно склала близько $274,5 млрд. Якщо приблизно прикинути 10% цієї суми, то штраф виходить близько $27 млрд доларів США. Погодьтеся, сума велика?
Очікується, що звинувачення будуть висунуті вже наступного тижня – з 2 по 8 травня. Євросоюз, як і сама Apple, від коментарів з цього приводу відмовилися.
Погодьтеся, останнім часом ми з вами настільки звикли оплачувати покупки за допомогою iPhone , що вже буває і не пам’ятаєш, коли востаннє брав із собою готівку або користувався карткою. На смартфонах Android, наприклад, вже давно є можливість змінити спосіб оплати за замовчуванням. Замість фірмового Google Pay можна встановити закордоном – PayPal і Venmo, які давно хотіли б отримати свій аналог Apple Pay. Якщо Євросоюз виграє це, то від цього можуть виграти і українські користувачі.
Звинувачення у невиконанні антимонопольного законодавства сипляться на Apple буквально звідусіль: нещодавно Spotify судилася з купертинівцями звинувачуючи останніх у тому, що вони не дозволяють стороннім музичним сервісам розвиватися належним чином. По-перше, Spotify завжди нижче Apple Music у пошуковій видачі App Store, по-друге, шведи повинні платити комісію 30%, а значить сторонній стрімінг завжди обходитися дорожче оригінального епловського.
Додайте до цього судові розгляди з Epic Games, які тривали кілька років. Як вважаєте, чи з’являться альтернативні магазини додатків на Айфоні?
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…