Новини України та Світу

Стало відомо, що робити у разі відключення в країні інтернету

Share
Час читання: 2 хв.

У разі початку повномасштабної війни інтернет буде вимкнено. Як виявилося, для спілкування він не потрібен. За допомогою спеціального софту можна обмінюватися повідомленнями навіть без інтернет-підключення. Про це стало відомо від експертів GlobalSign.

Слід пам’ятати, що шатдаун може бути частковим і повним. У першому випадку будуть відключені окремі послуги на зразок VPN, HTTPS, месенджерів та соціальних мереж. У другому випадку інтернет та мобільний зв’язок будуть відключені повністю. За словами експертів із бельгійської компанії, у разі повного шатдауну реалізувати деякі заходи без попередньої підготовки не вдасться.

Придбання Android-смартфону

Для підтримки зв’язку в умовах шатдауну вам знадобиться Android-смартфон. iOS пристрої для цієї мети не підійдуть, оскільки вони не придатні для використання пірингових месенджерів. Бельгійські фахівці попереджають, що у разі повного шатдауну вартість Android-гаджетів відразу зросте. У зв’язку з цим смартфоном, що працює під керуванням ОС Android, краще придбати завчасно.

Установка софта

Співробітники GlobalSign радять встановити на мобільний пристрій такі різновиди софту:

  • ПЗ, що дозволяє обходити сервісні обмеження за умов часткового шатдауна.
  • Пірингові месенджери.

Обійти сервісні обмеження в умовах часткового шатдауну можна за допомогою безкоштовного аплета Psiphon, що дозволяє «плутати» digital-сліди.

Що стосується пірингових месенджерів, то на даний момент найкращим є Briar. З його допомогою можна обмінюватися повідомленнями через бездротові інтерфейси Wi-Fi та Bluetooth. Завантажити APK месенджера можна із сайту розробника. Згодом ви зможете передавати його на смартфони своїх близьких безпосередньо. Briar реалізована можливість запуску точки доступу з метою роздачі файлів сусідам.

Децентралізовані мережі

У разі повного шатдауна налагодити зв’язок можна з допомогою децентралізованих P2P-мессенджеров. Вони працюють у mesh-мережах за допомогою протоколів Apple Multipeer, LoRa, WiFi Direct та ін. Як приклад децентралізованого месенджера можна навести FireChat. Він дозволяє обмінюватись повідомленнями на відстані до 60 метрів. У міру збільшення кількості підключених до мережі пристроїв вона почне масштабуватись.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024