Новини України та Світу

Розкрито секрет, який в Apple зберігали майже півстоліття

Share
Час читання: 2 хв.

45 років тому компанія Apple випустила свій перший продукт – комп’ютер Apple-1. У світі збереглося кілька десятків цих пристроїв, і на материнській платі у багатьох із них вручну підписано серійний номер у форматі 01-00##. Фанати Apple давно ставили питання, хто малював ці серійники, але компанія відмовчувалася, воліючи тримати це в таємниці.

Трохи зануримося в історію: Стів Возняк говорив, що це не він, Стів Джобс теж, за чутками, відхрещувався, Деніел Коттке, який займався збиранням та тестуванням деяких плат, заперечував свою причетність. Деякі вважали, що серійні номери були додані в магазин Byte, який купив партію перших п’ятдесяти комп’ютерів, але його власник Пол Террелл стверджував, що такого не було.

Рішенням загадки всерйоз зайнявся Ахім Бак, куратор Apple-1 Registry – бази даних, в яку заноситься інформація про всі відомі екземпляри Apple-1. Він прихопив із собою два комп’ютери Apple-1 і полетів у Лос-Анжелес, щоб передати їх фірмі PSA, яка спеціалізується на почеркознавчій експертизі.

Фахівці PSA вивчили написи на материнських платах комп’ютерів, які до них привезли, а також проаналізували фотографії, де зображені серійники інших екземплярів Apple-1. Вони порівняли особливості написання символів з почерком людей, які могли бути так чи інакше причетні до збирання або продажу цих комп’ютерів.

Через три місяці досліджень був готовий вердикт: серійні номери Apple-1 писав особисто Стів Джобс. 

Тепер, коли це підтверджено офіційно, комп’ютери Apple-1 з рукописними серійними номерами, напевно, будуть продаватися на аукціонах дорожче, ніж раніше. Власникам таких комп’ютерів, щоб отримати за них більше, доведеться проводити експертизу, подібну до цієї, Яка підтвердить, що серійник був написаний Стівом Джобсом, а не кимось іншим.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Apple
  • Останні записи

    Samsung Galaxy S25 відкриє безкоштовний доступ до ШІ Gemini Advanced

    Південнокорейський бренд вкотре робить ставку на нейромережеві функції. Напередодні швидкої презентації нової флагманської лінійки смартфонів…

    01.01.2025

    Vivo готує до випуску власну VR-гарнітуру

    Під час нещодавнього заходу Vivo, її виконавчий віце-президент Хан Боксяо оголосив про плани компанії на…

    01.01.2025

    Нова кнопка керування камерою в iPhone: чому її мають впровадити інші бренди

    Мабуть, найцікавіший секрет у світі технологій — це те, що рано чи пізно всі виробники…

    31.12.2024

    Революція у світі технологій: Apple Vision Pro визнана гаджетом року

    Відомий журнал Popular Science щорічно з 1988 року обирає гаджети для премії Best of What's…

    31.12.2024

    Швидкість і компактність: Xiaomi анонсувала зарядки на 22,5 Вт

    2 січня 2025 року компанія Xiaomi представить на китайському ринку два нові мобільні акумулятори. Обидва…

    31.12.2024

    Що варто робити з роутером раз на тиждень для стабільного інтернету

    Ваш домашній інтернет почав працювати гірше? Постійні перебої заважають вам переглядати новини, дивитись відео або…

    31.12.2024