Новини України та Світу

В Україні стрибне ціна на інтернет: провайдери пояснили, чому масово піднімають ціни

Share
Час читання: 2 хв.

Інтернет-провайдери попередили, що у 2022 році тарифи на домашній та мобільний інтернет суттєво зростуть. Дротовий інтернет подорожчає на 20-30%. При цьому підвищення цін пов’язане не лише з інфляцією та держмитом, а й відтоком фахівців та проблемами із доступом до інфраструктури.

Українські провайдери зіштовхнулися із проблемою доступу до інфраструктури. Якщо у 2016 році за одну опору платили 7 гривень, то зараз це вже 19,5 гривень. Зі зростанням мінімальної зарплати ця цифра зростатиме.

Наразі доступ до інфраструктури – це проблема №1 для всіх провайдерів. Крім того, на подорожчання суттєво впливає запровадження нових держмит на ввезення оптоволокна. Вітчизняні підприємства не можуть задовольнити попит на ринку, тому ціни на кабель підвищуватимуться в майбутньому.

Враховуючи підвищення цін на енергоносії, відтік кадрів та прискорення темпів інфляції, у 2022 році вартість інтернету зросте на третину. І це не кінець.

Проблема відтоку кадрів

У сфері комунікаційних послуг працюють фахівці, які паралельно шукають роботу у великих містах чи за кордоном. Наразі оператори активно борються за цінні кадри із закордонними роботодавцями, а отже, змушені регулярно підвищувати оплату. До того ж, ВР постійно відкладає прийняття закону №2042 про доступ до інфраструктури. Якщо так буде далі, то вартість зростатиме навіть на 50%.

Чому дорожчає мобільний інтернет

У Київстар зазначають, що поступове підвищення цін на мобільний зв’язок спричинене тенденціями ринку. Йдеться про зростання інвестицій у розвиток інфраструктури та підвищення попиту на мобільний інтернет серед абонентів. Також варто відзначити підвищення вартості енергоносіїв.

Середній чек на абонента в Україні лише зменшується. Оператори змушені піднімати тарифи, щоб не працювати собі в мінус. Наприклад, середній чек зараз становить 86 гривень або 3 долари. Ще 10 років тому середній чек становив 5,2 доларів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google працює над ноутбуком Pixel із операційною системою Android

    Журналісти з Android Headlines повідомляють, що Google приступила до створення фірмового ноутбука Pixel, зібравши для…

    19.11.2024

    Microsoft презентувала свій варіант Mac mini

    Пристрій назвали Windows 365 Link. Це міні-ПК, який запускає хмарну Windows з хмари. Що відомо…

    19.11.2024

    Нова розкладачка HMD розкрита напередодні релізу

    Користувач X під ніком @smashx_60 опублікував зображення і характеристики ще не представленого розкладного телефону HMD…

    19.11.2024

    Експерт пояснив, чи допомагає відключення Wi-Fi, Bluetooth і GPS економити заряд батареї

    Часто можна почути, що GPS, Wi-Fi та Bluetooth швидко розряджають батарею, але насправді все не…

    19.11.2024

    Пароль “123456” знову виявився найпоширенішим у 2024 році

    Шостий рік поспіль NordPass публікує рейтинг найпоширеніших і небезпечних паролів, і 2024 рік не став…

    19.11.2024

    Названо новинки які Apple представить навесні 2025 року

    Apple закінчила з релізами свіжих продуктів у 2024 році. Але 2025-й обіцяє нам багато новинок:…

    19.11.2024