Новини України та Світу

В Україні стрибне ціна на інтернет: провайдери пояснили, чому масово піднімають ціни

Share
Час читання: 2 хв.

Інтернет-провайдери попередили, що у 2022 році тарифи на домашній та мобільний інтернет суттєво зростуть. Дротовий інтернет подорожчає на 20-30%. При цьому підвищення цін пов’язане не лише з інфляцією та держмитом, а й відтоком фахівців та проблемами із доступом до інфраструктури.

Українські провайдери зіштовхнулися із проблемою доступу до інфраструктури. Якщо у 2016 році за одну опору платили 7 гривень, то зараз це вже 19,5 гривень. Зі зростанням мінімальної зарплати ця цифра зростатиме.

Наразі доступ до інфраструктури – це проблема №1 для всіх провайдерів. Крім того, на подорожчання суттєво впливає запровадження нових держмит на ввезення оптоволокна. Вітчизняні підприємства не можуть задовольнити попит на ринку, тому ціни на кабель підвищуватимуться в майбутньому.

Враховуючи підвищення цін на енергоносії, відтік кадрів та прискорення темпів інфляції, у 2022 році вартість інтернету зросте на третину. І це не кінець.

Проблема відтоку кадрів

У сфері комунікаційних послуг працюють фахівці, які паралельно шукають роботу у великих містах чи за кордоном. Наразі оператори активно борються за цінні кадри із закордонними роботодавцями, а отже, змушені регулярно підвищувати оплату. До того ж, ВР постійно відкладає прийняття закону №2042 про доступ до інфраструктури. Якщо так буде далі, то вартість зростатиме навіть на 50%.

Чому дорожчає мобільний інтернет

У Київстар зазначають, що поступове підвищення цін на мобільний зв’язок спричинене тенденціями ринку. Йдеться про зростання інвестицій у розвиток інфраструктури та підвищення попиту на мобільний інтернет серед абонентів. Також варто відзначити підвищення вартості енергоносіїв.

Середній чек на абонента в Україні лише зменшується. Оператори змушені піднімати тарифи, щоб не працювати собі в мінус. Наприклад, середній чек зараз становить 86 гривень або 3 долари. Ще 10 років тому середній чек становив 5,2 доларів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple може випустити нові, дешевші Apple Watch, ніж поточне покоління SE

    На презентації iPhone 16 була представлена лише одна нова модель смарт-годинника – Series 10. Анонси…

    17.09.2024

    Рамки Galaxy S25 Ultra будуть тоншими ніж у iPhone 16 Pro Max

    Інсайдер @UniverseIce на X/Twitter повідомляє, що рамки Galaxy S25 Ultra будуть на 0,2 мм тонші,…

    17.09.2024

    Власникам Apple Watch минулого покоління стала доступна нова функція

    Після випуску загальнодоступної версії watchOS 11 Apple оновила сторінку підтримки функцій для своїх смарт-годинників, і…

    17.09.2024

    Відео розпакування iPhone 16 Pro вперше розкриває деталі новинки

    Цього п'ятниці, 20 вересня, перші покупці отримають свої нові iPhone, але досі не з'явилося жодного…

    17.09.2024

    Vodafone попередив про масштабні зміни, які можуть вплинути на деяких користувачів

    Компанія Vodafone Україна оголосила про розширення своєї пропозиції, запустивши продаж номерів з новим кодом 075.…

    17.09.2024

    Apple Watch Series 10 планували оснастити вимірюванням артеріального тиску

    Виробники розумних годинників, зокрема Apple, постійно прагнуть розширити можливості відстеження медичних показників, проте не всі…

    17.09.2024