Новини України та Світу

В Україні стрибне ціна на інтернет: провайдери пояснили, чому масово піднімають ціни

Share
Час читання: 2 хв.

Інтернет-провайдери попередили, що у 2022 році тарифи на домашній та мобільний інтернет суттєво зростуть. Дротовий інтернет подорожчає на 20-30%. При цьому підвищення цін пов’язане не лише з інфляцією та держмитом, а й відтоком фахівців та проблемами із доступом до інфраструктури.

Українські провайдери зіштовхнулися із проблемою доступу до інфраструктури. Якщо у 2016 році за одну опору платили 7 гривень, то зараз це вже 19,5 гривень. Зі зростанням мінімальної зарплати ця цифра зростатиме.

Наразі доступ до інфраструктури – це проблема №1 для всіх провайдерів. Крім того, на подорожчання суттєво впливає запровадження нових держмит на ввезення оптоволокна. Вітчизняні підприємства не можуть задовольнити попит на ринку, тому ціни на кабель підвищуватимуться в майбутньому.

Враховуючи підвищення цін на енергоносії, відтік кадрів та прискорення темпів інфляції, у 2022 році вартість інтернету зросте на третину. І це не кінець.

Проблема відтоку кадрів

У сфері комунікаційних послуг працюють фахівці, які паралельно шукають роботу у великих містах чи за кордоном. Наразі оператори активно борються за цінні кадри із закордонними роботодавцями, а отже, змушені регулярно підвищувати оплату. До того ж, ВР постійно відкладає прийняття закону №2042 про доступ до інфраструктури. Якщо так буде далі, то вартість зростатиме навіть на 50%.

Чому дорожчає мобільний інтернет

У Київстар зазначають, що поступове підвищення цін на мобільний зв’язок спричинене тенденціями ринку. Йдеться про зростання інвестицій у розвиток інфраструктури та підвищення попиту на мобільний інтернет серед абонентів. Також варто відзначити підвищення вартості енергоносіїв.

Середній чек на абонента в Україні лише зменшується. Оператори змушені піднімати тарифи, щоб не працювати собі в мінус. Наприклад, середній чек зараз становить 86 гривень або 3 долари. Ще 10 років тому середній чек становив 5,2 доларів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Недорогі смартфони, які конкурують із камерою iPhone 15 Pro Max

    Друзі, хочу поділитися своїми враженнями про три смартфони, які, на мою думку, можуть позмагатися з…

    25.12.2024

    Apple представить бюджетну TV приставку у 2025 році

    Портал MacRumors повідомляє, що нова ТВ-приставка Apple TV, реліз якої заплановано на 2025 рік, коштуватиме…

    25.12.2024

    Нова модель Nubia Focus 2 представлена на живих фото

    Ще до свого анонсу новий "бюджетник" бренду Nubia під назвою Focus 2 пройшов реєстрацію в…

    25.12.2024

    Black Shark представила інноваційний смарт-годинник з секретною камерою

    Black Shark анонсувала смарт-годинник Watch X Pro з підтримкою SIM-карти і прихованою камерою. Що ще…

    25.12.2024

    Google Chrome незабаром отримає оновлення зі штучним інтелектом

    Згідно зі звітом інсайдера з ніком Leopeva64, компанія Google готує велике оновлення для свого браузера.…

    25.12.2024

    Чому Apple не планує запускати власну пошукову систему

    Старший віце-президент Apple із сервісів, Едді Кью, пояснив, чому компанія не збирається розробляти власну пошукову…

    25.12.2024