Новини України та Світу

Користуєтеся WhatsApp, Telegram чи iMessage? – Тоді у вас великі проблеми

Share
Час читання: 2 хв.

Громадська організація Property of the People, згідно із Законом про свободу інформації США, отримала офіційний звіт від ФБР, в якому містяться подробиці про те, які дані це силове відомство одержує від різних месенджерів, і наскільки швидко це відбувається. Звіт виявився у вільному доступі, тому журналісти змогли з ним ознайомитися та зробити певні висновки. На жаль, висновки виявилися вкрай невтішними, тому що нічого доброго в такому стані справ немає і не може бути навіть близько. Так, месенджер iMessage від Apple видає весь вміст повідомлень із деякими обмеженнями (подробиці невідомі), але робить це навіть без рішення суду.

Таким чином, достатньо лише запиту від ФБР, щоб Apple розкрила листування користувачів, а також всі інші дані, включаючи час і дату відправлення, і багато інших відомостей. Крім того, компанія активно надає бекапи даних з iCloud Drive, тому і до них співробітники силових відомств можуть запросто отримати доступ. Що ж до WhatsApp, то в даному випадку ситуація ще гірша. Це програмне забезпечення надає Федеральному бюро розслідувань (ФБР) як листування, а й список контактів (адресну книгу), список заблокованих користувачів та будь-які інші дані, до налаштувань облікового запису. Також спецслужбам активно видається “pen register”, тобто спеціальний цифровий ключ.

Цей ключ можна використовувати щоб відстежувати і прослуховувати дзвінки та повідомлення будь-якого конкретного користувачам в режимі реального часу, і користувач при цьому навіть не помітить. Доступ до всіх цих даних надається на запит від ФБР без рішення суду. Що ж до таких сервісів, як Telegram і Signal, то ніхто з них ні в якому разі не розкриває листування, але за рішенням американського суду вони можуть поділитися деякими іншими відомостями, включаючи IP-адресу і номер телефону конкретного користувача, але лише у випадку, якщо проводиться розслідування підтвердженого випадку тероризму. Будь-які інші запити ці послуги не задовольняють, навіть якщо є відповідне рішення суду.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024