Нові функції в Дії: що показали на презентації Дія Online Summit

Сьогодні пройшла офіційна презентація додатку Дія, в рамках якої показали нововведення, що очікуються найближчим часом, та розповіли багато цікавого. Варто розібратися, що нам показали, та дізнатися, які з цих послуг варто нашої уваги і чого варто очікувати найближчим часом.

Цілі

Спершу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, який вів презентацію, нагадав чотири основні цілі команди. Перша – охоплення 100% державних послуг в рамках сервісу Дії до 2024 року, створивши при цьому принцип “Якщо послуга не існує онлайн, вона не може існувати офлайн”. Друга ціль – покриття 95 відсотків населення доступом до швидкого та стабільного мобільного та фіксованого Інтернету.

В рамках третьої цілі, яку також планується імплементувати до 2024 року, 6 мільйонів українців мають навчитися базовим цифровим навичкам, і, за словами Федорова, відсоток людей, що ними не володіють, останнім часом зменшився. Четверта ціль – збільшення ІТ-частки ВВП України з 6.5 мільярдів доларів до 17 мільярдів доларів.

Оформлення субсидій

Субсидії є дуже популярною послугою серед українців – їх отримує трохи менше трьох мільйонів українців, і з державного бюджету за цей рік вже виділили 104.1 мільярди гривень. Раніше процес оформлення субсидії вимагав заповнення заяви у ЦНАПі, великої кількості документів тощо.

Тепер оформлення заяви можна здійснити за допомогою веб-порталу Дія, підписавши за допомогою електронного підпису (КЕП). Заповнення потребує буквально 30 хвилин, при цьому не потрібні жодні ксерокопії документів. Органи соціального захисту отримають заяву автоматично.

Призначення та перерахунок пенсій

Зараз близько 1.5 мільйона пенсіонерів використовують портал Дія, тому для команди Дія автоматизація призначення та перерахунку пенсій була досить важливим завданням. Тепер цей процес можна буде зробити в рамках веб-порталу Дія, не виходячи з дому. Для цього слід заповнити анкети, завантажити необхідні документи та написати заяву.

Нововведення є дуже важливим у період пандемії COVID-19, адже дозволяє уникнути ризику інфікування у чергах. Окрім цього, буде значно економитись час через відсутність необхідності у відвідуванні багатьох інстанцій та очікуванні в чергах. В рамках презентації було сказано, що заповнення заяви та її засвідчення електронним підписом займає 15 хвилин.

Отримання довідок ОК-5 та ОК-7, витяги з Реєстру застрахованих осіб, довідки про доходи пенсіонерів

Окрім цього, досить відчутно спростили процес отримання довідок ОК-5 та ОК-7 про трудовий стаж, які є дуже затребуваними серед українців, оскільки вони потрібні для призначення на роботу, для отримання соціальної допомоги, для призначення лікарняних тощо. Щороку видається близько 3 мільйонів таких довідок.

Процес отримання довідок дуже простий – потрібна інформація подається за лічені хвилини, при цьому не потрібно подавати додаткові документи. Після того, як довідка буде сформована, вона прийде на електронну пошту. Процес отримання витягів з Реєстру зареєстрованих осіб та довідок про доходи пенсіонерів доступний за аналогічним принципом.

Єдина інформаційна система соціальної безпеки

В рамках цього проекту планується створення єдиної бази, що об’єднає у себе різні реєстри та дозволить отримувати інформацію значно швидше. Ця система буде уніфікувати бізнес-процеси, при цьому вона буде моніторити звернення користувачів для покращення якості послуг, а також фінансові операції, завдяки чому буде зменшуватися ризик здійснення неправомірних соціальних виплат.

В основі системи лежить Єдиний соціальний реєстр. Важливою складовою є процес верифікації, що раніше здійснювався вже після виплат, що було дуже неефективно, а тепер, завдяки інтеграції системи з необхідними реєстрами (звернення відбувається до 7 різних реєстрів), верифікація буде проходити в момент звернення людини до відповідного органу.

Головними перевагами нової системи є автоматизація процесів надання послуг, пришвидшення цих процесів, досить значна економія коштів, зменшення корупційних ризиків та зручність в отриманні послуг. Окрім цього, завдяки цьому щорічно буде економитися 1300 тонн паперу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я