Клієнтам ПриватБанку та Монобанку слід перейти на контрактний мобільний зв’язок — нардеп

Персоналізація номера допоможе громадянам захистити свої банківські рахунки від зазіхань шахраїв

158

Українців мають намір зобов’язати перейти на контрактне обслуговування мобільного номера, якщо він прив’язаний до банківської картки. Така законодавча ініціатива наразі розробляється депутатами із партії «Слуга народу». За словами Олександра Федієнка, відповідна постанова сприяла б «підвищенню захисту банківських рахунків українців від зловмисників».

«Припустимо, громадянин має банківську картку, прив’язану до конкретного телефонного номера. Шахрай робить певні маніпуляції з цією карткою, використовуючи номер її мобільного власника. Потерпілий звертається за допомогою до кіберполіції, а кіберполіція у свою чергу пов’язується із стільниковим оператором. Але якщо номер не є контрактним, оператор не зможе нічим допомогти міліціонерам. Адже номер насправді нічийний», – зазначив нардеп.

Така ініціатива захистила б користувачів насамперед від шахрайських дій, пов’язаних із використанням прийомів соціальної інженерії, з якими на сьогоднішній день правоохоронці зустрічаються дедалі частіше.

У зв’язку з цим Федієнко вважає за доцільне реєструвати номер мобільного телефону, який використовується для фінансових операцій або при отриманні цифрового підпису, на паспортні дані громадянина.

Великий вибір чохлів у нас в магазині @itech_store_ua

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я