Новини України та Світу

У “Дії” з’явилися нові можливості

Share
Час читання: 2 хв.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що з наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Документ дозволятиме протягом 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у «жовтій» та «червоній» зонах карантину (відповідно до постанови КМУ № 1236).

Сертифікат про одужання від COVID-19 формуватиметься лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 з моменту запуску функції та надалі. Тобто ті, у кого діагноз COVID-19 було підтверджено у 2020 році або раніше у 2021 році, не зможуть отримати цей сертифікат.

Також обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, внесений до електронної системи охорони здоров’я (ЄЗОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря та лікар не вніс дані до ЄСОЗу — завантажити сертифікат не зможуть.

Цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання можна буде згенерувати у додатку або на сайті Дії через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступний для генерації та дійсний протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік під час підтвердження та внесення лікарем до електронної системи діагнозу COVID-19.

Напередодні Мінцифра дозволила отримати міжнародний COVID-сертифікат із звичайним паспортом-книжкою. Це сталося за два дні після того, як розробники спростили механізм отримання документів — КЕП та Дія. Підпис (з горезвісною технологією сканування обличчя Photo ID) став необов’язковим. За останні кілька днів розробники “Дії” внесли ще низку змін, пов’язаних із сертифікатами – нещодавно у додатку з’явилися СOVID-сертифікати для дітей віком від 12 років та COVID-сертифікати на підставі ПЛР-тестів (поки що тільки в беті).

Днями Мінцифра повідомила, що додатком Дія користуються 9 мільйонів українців, які згенерували понад 5 мільйонів COVID-сертифікатів. У той же час понад 900 тисяч українців користуються міжнародними COVID-сертифікатами.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: «Дія»
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024