Майнінг біткоїну шкодить екології планети набагато менше, ніж прийнято вважати, заявив експерт CoinDesk Ісайя Дуглас. Він закликав не перебільшувати шкоду від енергоспоживання при виробництві цифрових грошей, так як в ньому широко задіяні поновлювані джерела енергії, а багато представників крипторинка працюють над зниженням вуглецевих викидів в світі, повідомляє “Лента.ру”.
Глобальний огляд некомерційної групи Bitcoin Mining Council за другий квартал 2021 року показав, що 56 відсотків енергії, використовуваної для живлення мережі біткоїну, є відновлюваною. Крім того, компанії, що займаються видобутком цифрових грошей, мають фінансові стимули для зниження витрат на електроенергію. У квітні глави компаній ARK Funds і Square Crypto заявили, що цифрова валюта, ймовірно, допоможе планеті більше, ніж будь-яка державна субсидія або програма з розвитку джерел «чистої» енергії.
У свою чергу американська компанія Great American Mining вирішила допомогти нафтовиробникам знизити викиди вуглекислого газу за допомогою майнінгу. Проблема спалювання попутного нафтового газу, який виділяється при видобутку і підготовці палива, давно заважає компаніям досягати своїх кліматичних цілей. Great American Mining запропонувала використовувати цю енергію для виробництва цифрової валюти, а не витрачати її даремно, спалюючи газ за допомогою факелів і забруднюючи атмосферу.
“Great American Mining монетизує даремний, неефективний і недооцінений газ в нафтогазовій галузі, використовуючи його як джерело енергії для видобутку біткоїну”, – йдеться на сайті підприємства.
Крім того, в ЗМІ часто з’являються повідомлення про те, що майнінг біткоїну споживає більше енергії, ніж деякі невеликі країни. У своїй нещодавній статті макроекономічний стратег Лін Олден пояснила, що насправді на всю мережу біткоїну припадає менше 0,1 світового річного споживання енергії, в той час як нею користуються 100 мільйонів людей. Такий же обсяг енергії щорічно йде на харчування різдвяних гірлянд і сушарок для білизни.
Експерт Ісайя Дуглас також дає відповідь на питання, наскільки більш екологічна розробка цифрових грошей у порівнянні з традиційною фінансовою системою. Він цитує дослідження фахівця з видобутку криптовалюти Хасса МакКука, опубліковане в журналі Bitcoin Magazine, – дані свідчать, що майнінг криптовалюти відповідальний менш ніж за п’ять відсотків викидів вуглецю, вироблених глобальним фінансовим сектором.