В основі рейтингу лежать дані компанії Similarweb, яка надає послуги веб-аналітики, глибокого аналізу даних і бізнес аналітики для міжнародних корпорацій.
Топ українських маркетплейсов за липень включив в себе більше 20 торгових інтернет-майданчиків, а також системи порівняння цін, які дають можливість відвідувачеві вибрати кращу пропозицію і зробити замовлення у одного з партнерів прайс-агрегатора. Рейтинг збудований на основі частки української аудиторії цих ресурсів.
Ось як виглядала розстановка сил в липні:
Дана діаграма включає статистику відразу за два місяці (червень і липень), щоб можна було наочно оцінити динаміку відвідуваності інтернет-ресурсів. Відразу варто відзначити, що для 2/3 списку вона позитивна.
Незважаючи на те, що трійка лідерів як і раніше залишається без змін, сайти Rozetka.ua та Prom.ua знову йдуть «ніздря в ніздрю», намагаючись з’ясувати, хто з них «№1» – «інтернет супермаркет Розетка» або «маркетплейс Пром »? Хоча обом ресурсів ще досить далеко до OLX.ua, який впевнено зберігає відрив від конкурентів на рівні 12-13 млн відвідувачів.
Цікаво відзначити, що незважаючи на численні знижки і розпродажі, які активно проводила «Розетка» в липні, їй так і не вдалося домогтися істотного зростання відвідуваності – скоріше, можна говорити про спроби втриматися на плаву. Можливо причина в тому, що, атакуючи користувачів нескінченними знижками, значна частина яких є маркетинговим прийомом, ресурс просто вичерпав довіру аудиторії і не зміг домогтися бажаного ажіотажу.
При цьому, як ми вже згадували вище, 2/3 учасників рейтингу показали позитивну динаміку зростання. Якщо скласти відвідуваність всіх учасників липня і порівняти її з попереднім періодом, можна помітити невелике зростання кількості відвідувачів – майже 2,63 млн відвідувачів (трохи більше 1,5%). Для порівняння, в червні ми спостерігали зниження на рівні 0,5% (в травні – 3%), а значить, на обличчя вихід з сезонного спаду.
Якщо поглянути на темпи зростання і спаду аудиторії різних ресурсів, можна зробити цікаві спостереження про те, що ж саме прагнули купувати українці. Так, найбільший приріст аудиторії показали такі сайти, як Allo.ua (+ 12,79%) і F.ua (+ 11,7%). А найбільший спад відвідуваності торкнувся таких ресурсів, як Agro-market.net (-22,38%), Klubok.com (-12,19%) і Shafa.ua (-10,42%).
В цілому, можна зробити висновок, що купівельні настрої українців в липні почали підростати, причому рівномірно в більшості товарних категорій. Окремий підвищений інтерес співвітчизники проявляли до електроніку та побутову техніку, сувенірів і послуг, а найменше цікавилися садом-городом і обновкою гардероба.
Повний список учасників рейтингу:
* У колонці «Домен» зеленим кольором виділені сайти, позиція яких в рейтингу зросла, а рожевим – знизилася, в порівнянні з листопадом.
** У колонці «Відвідуваність, Україна» зеленим і рожевим квітами виділена відвідуваність цих сайтів, в порівнянні з попереднім місяцем.
*** Цифри наведені в мільйонах унікальних відвідувачів.
Смартфони зараз просто невід'ємна частина нашого життя, і, чесно кажучи, я сама навіть не уявляю,…
Ходять чутки, що сімейство iPhone 17 отримає цікаву зміну в дизайні. За словами витоку на…
Мобільний оператор "Київстар" анонсував зміни у своїх тарифах, що стосуються як нових абонентів, так і…
Samsung запустила тестове виробництво своєї нової пам'яті HBM4, з метою почати масове виробництво вже наприкінці…
Туреччина планує запустити мережі мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G) у 2026 році. Про це заявив…
Minecraft дозволяє гравцям виявляти творчість, будуючи з піксельних блоків усілякі світи. Випущена Маркусом Перссоном (Нотчем)…