Новини України та Світу

Розкрито чотири основні схеми інтернет-шахраїв

Share

Експерт розповів журналістам, які методи найчастіше використовують інтернет-шахраї, і як не стати їх жертвою.

Давай відповідь на це запитання фахівець відділу аналізу захищеності центру протидії кібератакам Solar JSOC Лев Прокоп’єв.

Дзвінок із банку

Найбільш поширений сценарій шахрайства – телефонний дзвінок. Злочинці можуть прикидатися службою безпеки банку. Вони хочуть виманити персональну інформацію у людини, змусити її самостійно перерахувати гроші або встановити шкідливе програмне забезпечення. Правила тут прості – не повідомляти по телефону секретні слова, CVV зі зворотного боку карти, облікові дані облікового запису або номер підтвердження з СМС.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Розсилка на пошту

Ще один поширений спосіб шахрайства – розсилка повідомлень через електронну пошту або месенджери. Особливо часто шахраї маскують свою розсилку під «держпослуги». Краще за посиланнями в таких листах не переходити.

Вигідна покупка в інтернеті, оплата після отримання

Третій метод – створення в месенджерах і соцмережах фальшивих каналів або груп з продажу товарів за низькою ціною. Кіберзлочинці нерідко користуються бажанням людей заощадити, каже експерт. Вони створюють в месенджерах і соцмережах канали або групи, де продають дорогі товари за половину вартості. Низьку ціну продавці пояснюють тим, що товар “сірий” або прийшов зі складу. Покупцеві пропонують внести передоплату і обіцяють, що через два-три тижні бажаний товар буде у нього.
“Очевидно, що жертва відправляє гроші, але свою покупку так і не отримує. Порада тут проста: ніколи не купуйте товари у нелегальних продавців і в принципі не довіряйте подібним групам в соцмережах”, – говорить експерт. Насправді жертви після передоплати так і не отримують свій товар.

І нарешті шахраї розміщують неправдиві оголошення про здачу квартири. Вони виманюють у потенційного орендаря гроші і пропадають.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Android 15 отримав значно більше функцій безпеки та конфіденційності

    Android 15 отримає більше функцій безпеки та конфіденційності, які мають краще захистити кінцевих користувачів. Протягом…

    16.05.2024

    Оперативна пам’ять смартфона: що це і на що вона впливає

    Сьогодні користувач, який вирішив купити новий телефон, вибирає відповідний із тисяч варіантів. Вони відрізняються за…

    16.05.2024

    Ігрова консоль Asus ROG Ally X може отримати 24 ГБ пам’яті LPDDR5X

    Представники видання The Verge нещодавно змогли особисто ознайомитися з майбутньою портативною ігровою консоллю Asus ROG…

    16.05.2024

    Ігрова консоль Nintendo Switch 2 перевершить Xbox Series S за якістю текстур

    Вважається, що у недалекому майбутньому портативний ігровий консолі Nintendo Switch 2 обсяг оперативної пам'яті типу…

    16.05.2024

    Microsoft анонсувала незвичайний геймпад-трансформер для Xbox

    На ньому можна розмістити всі компоненти у будь-якому порядку. Така можливість потрібна геймерам із обмеженими…

    16.05.2024

    Sony представила Xperia 1 VI: дисплей FHD+, Snapdragon 8 Gen 3 та хороша камера

    Sony офіційно представила Xperia 1VI. Новий пристрій за ціною €1399 (60 000 гривень) доступний для…

    16.05.2024