Як би не намагалася Huawei переконати нас в тому, що «санкції їй тільки на користь», очевидно, що справи у компанії йдуть відверто так собі. Спочатку, щоб обійти обмеження на використання сервісів Google, вона почала перевипускати старі смартфони під новими іменами, потім втратила право випускати власні процесори Kirin, а потім і зовсім продала суббренд Honor, щоб вивести його з-під санкцій. Здавалося б, що взагалі може бути гірше? Але з’ясувалося, що може.
Huawei починає скорочувати модельний ряд флагманських смартфонів. В цьому році компанія вперше не стане оновлювати лінійку Huawei Mate. Тобто апарати Mate 40 і Mate 40 Pro, які вийшли роком раніше, стануть останніми представниками модельного ряду. Причина – проблеми з поставками чіпсетів. Адже, як відомо, в минулому році США пригрозили санкціями TSMC, підряднику Huawei з виробництва процесорів, якщо він не відмовиться від співпраці з китайським брендом.
Що санкції зробили з Huawei
Подейкують, що Huawei знайшла частковий вихід із ситуації з процесорами. Нібито за старим контрактом TSMC була зобов’язана випустити партію чіпів нового покоління. Однак їх вийшло так трохи, що Huawei не залишилося нічого іншого, крім як відмовитися від другорядної флагманської лінійки на користь основної. Адже можливості закуповувати процесори десь ще у компанії через санкції теж немає. Ні MediaTek, ні Qualcomm, ні навіть Xiaomi не можуть продавати їй свої чіпи, щоб не накликати санкції вже на себе.
Втім, якби не санкції, ситуація швидше за все мало змінилася б. Справа в тому, що зараз на ринку в принципі спостерігається дефіцит процесорів. Через це навіть Samsung відмовляється від випуску відразу декількох моделей смартфонів. Одна з них – це флагманська лінійка Galaxy Note. Корейцям не вистачило процесорів на другий модельний ряд, і вони прийняли рішення зосередитися на випуску Galaxy S, щоб не розпорошувати флагманські чіпсети.
Чи вийде новий смартфон від Huawei
Але якщо Samsung в наступному році швидше за все зможе відновити випуск заморожених смартфонів, то у Huawei спостерігаються явні проблеми. Адже, якщо ви помітили, компанія так і не випустила Huawei P50, який повинен був вже вийти. Їй довелося відкласти його запуск на невизначений термін з тих же причин, що і Mate 50. Але навіть якщо китайці наберуть необхідний запас процесорів в цей раз, немає гарантій, що вистачить на наступний. Так що Huawei P50 цілком може стати останньою флагманської моделлю в принципі.
Складно уявити, як Huawei буде виходити з ситуації, що склалася. Все-таки санкції, які США ввели проти компанії в 2019 році, явно мали відкладений характер. Тому що спочатку у Huawei були можливості і для випуску смартфонів з сервісами Google, і для виробництва власних процесорів. Зараз же весь її запас міцності вичерпався. Але, якщо з Harmony OS ще можна так-сяк існувати, то ось без апаратного забезпечення не може існувати жоден смартфон. Так що китайцям доведеться або шукати обхідні шляхи і нових постачальників комплектуючих, або просто йти з ринку.