Сьогодні, 6 травня, IBM офіційно заявила про створення першого в світі 2-нанометрового чіпа. Компанія зробила прорив в області будови мікросхем, розмістивши 50 млрд транзисторів в чіп розміром з ніготь.
За даними IBM, архітектура допоможе постачальникам процесорів підвищити продуктивність на 45% при тому ж рівні потужності, що і нинішні 7-нм чіпи, використовуючи на 75% менше енергії. Ймовірно, 2-нм процесори забезпечать баланс між топової продуктивністю і поліпшеної енергоефективністю. Наприклад, мобільні пристрої з 2-нм чіпсетами зможуть працювати без підзарядки в чотири рази довше, ніж смартфони з 7-нм процесорами. IBM стверджує, що заряджати такі телефони потрібно буде раз у чотири дні .
Компанія стверджує, що ця технологія принесе користь в енергоефективність центрів обробки даних, освоєння космосу, штучний інтелект, 5G / 6G і квантові обчислення.
Поки неясно, коли 2-нм процесори з’являться в споживчих пристроях. Анонсувати 2-нм чіпи і приступити до їх масового виробництва – це зовсім різні речі. Наприклад, TSMC зараз випускає 5-нм чіпсети для Apple і готується до переходу на 3 нм в наступному році, а IBM тільки планує випустити свої перші комерційні 7-нм процесори для серверів Power Systems.
Швидше за все, чіпсети, побудовані по 2-нм техпроцесу, дебютують в гаджетах Apple до 2025 року.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…