Новини України та Світу

В Україні розробляють модифіковану версію танку Оплот

Share
Час читання: 2 хв.

У лютому 2021 року розпочалась розробка танку “Оплот-2М” який є модифікованою версію танку БМ “Оплот”. Замовником нової розробки виступила Державна компанія “Укрспецэкспорт”.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на інтерв’ю Укрінформ Генерального директора ДП “Завод імені Малишева” Василя Криласа.

За його словами, хоча танк виготовляється як зразково-показовий екземпляр, це ніяк не вплине на його технічно-бойові характеристики.

Для створення даного зразка залучені й інші вітчизняні підприємства оборонно-промислового комплексу.

“Це буде справжня бойова машина, краща з кращих. Справді, дещо дешевша, але тільки тому, що практично всі наші партнери-комплектатори пішли нам назустріч і поставлять продукцію майже за собівартістю, з мінімальним прибутком”, – розповів Василь Крилас.

Раніше у пресі з’явилась інформація, що бойова машина виготовляється “для Параду”, на що керівник “Заводу імені Малишева” відповів:

Ми були б горді й щасливі, коли б наш танк проїхав по головній вулиці країни на День Незалежності. Це було би просто супер! Але робимо ми його для себе, щоб можна було демонструвати готову машину потенційним покупцям.

Аналогічна машина, яка була виготовлена у попередні роки і демонструвалася іноземцям, у цьому році, за словами Василя Криласа, була відвантажена замовникам.

“Ну, не торгують танками за буклетом! Хоче країна придбати бойову машину, вивчає пропозиції виробників, потім обов’язкові випробування на полігоні: однакова траса, однакові умови, чия машина краще пройде, краще відстріляється, у того й замовлять. Тому й було прийняте рішення виготовляти новий танк “Оплот”, – прокоментував ситуацію керівник заводу.

Він повідомив, що «Оплотом» цікавиться Єгипет та ще одна країна Ближнього Сходу. Нещодавно делегації потенційних замовників побували на полігоні під Харковом та побачили танк в дії.

“Стріляли із всіх видів озброєння. Були продемонстровані практично стовідсоткові попадання, дуже добра динаміка-швидкість, подолання перешкод. Машина справила на всіх блискуче враження. Ми сподіваємося на підтримку держави у перемовинах на вищому рівні”, – зазначив Генеральний директор ДП “Завод імені Малишева”.

Базовий БМ “Оплот” – український основний танк, розробкою якого займалось Державне підприємство “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова”. Єдиним оператором танків є Королівська армія Таїланду, яка має на озброєнні 49 одиниць, всі вони були поставлені протягом 2014-2018 років за контрактом 2011-го року.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024