Новини України та Світу

Названі найбезпечніші для користувачів месенджери

Share
Час читання: < 1 хв.

Все більше число різних компаній, а також державних установ використовують в якості каналу комунікації популярні платформи для обміну повідомленнями. Однак така практика тісно пов’язана з питаннями безпеки і збереження конфіденційних даних. Нижче коротко наведені принципи захисту персональної інформації, що застосовуються найбільш популярними мессенджерами.

Telegram

На адресу месенджера часто лунає критика про недостатній захист користувача або про передачу ключів шифрування держорганам. Однак розробники програми запевняють, що платформа збирає про своїх користувачів тільки ту інформацію, яка, отже, доступна у вільному доступі. Крім цього, в ньому використовується розділений принцип роботи, коли особисте листування і ключі шифрування знаходяться на різних серверах, що мінімізує ризик злому аккаунта абонента.

Signal

Не настільки популярний в Україні. Захист абонентів базується на принципі відсутності проміжного зберігання персональних даних. Листування абонентів зберігається лише на їх смартфонах, а залучення сторонніх апаратних потужностей мінімально.

WhatsApp

Мессенджер відрізняється традиційно високими стандартами захисту і складністю алгоритмів шифрування. Принцип його роботи схожий зі структурою роботи Signal. Однак WhatsApp збирає про своїх користувачів достатня велика кількість інформації, а саме номер телефону, контакти, логіни, файли cookies, дані про транзакції тощо.

Viber

Головною перевагою Viber є те, що в ньому використовується таке ж шифрування, як і в Signal – дані зберігаються тільки на пристроях користувачів. Недоліком можна назвати те, що месенджер збирає багато іншої інформації про своїх абонентів, а саме контактні дані, адреса електронної пошти, платіжні дані та інше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024