Новини України та Світу

Названі найбезпечніші для користувачів месенджери

Share
Час читання: < 1 хв.

Все більше число різних компаній, а також державних установ використовують в якості каналу комунікації популярні платформи для обміну повідомленнями. Однак така практика тісно пов’язана з питаннями безпеки і збереження конфіденційних даних. Нижче коротко наведені принципи захисту персональної інформації, що застосовуються найбільш популярними мессенджерами.

Telegram

На адресу месенджера часто лунає критика про недостатній захист користувача або про передачу ключів шифрування держорганам. Однак розробники програми запевняють, що платформа збирає про своїх користувачів тільки ту інформацію, яка, отже, доступна у вільному доступі. Крім цього, в ньому використовується розділений принцип роботи, коли особисте листування і ключі шифрування знаходяться на різних серверах, що мінімізує ризик злому аккаунта абонента.

Signal

Не настільки популярний в Україні. Захист абонентів базується на принципі відсутності проміжного зберігання персональних даних. Листування абонентів зберігається лише на їх смартфонах, а залучення сторонніх апаратних потужностей мінімально.

WhatsApp

Мессенджер відрізняється традиційно високими стандартами захисту і складністю алгоритмів шифрування. Принцип його роботи схожий зі структурою роботи Signal. Однак WhatsApp збирає про своїх користувачів достатня велика кількість інформації, а саме номер телефону, контакти, логіни, файли cookies, дані про транзакції тощо.

Viber

Головною перевагою Viber є те, що в ньому використовується таке ж шифрування, як і в Signal – дані зберігаються тільки на пристроях користувачів. Недоліком можна назвати те, що месенджер збирає багато іншої інформації про своїх абонентів, а саме контактні дані, адреса електронної пошти, платіжні дані та інше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024