Новини України та Світу

Названі найбезпечніші для користувачів месенджери

Share
Час читання: < 1 хв.

Все більше число різних компаній, а також державних установ використовують в якості каналу комунікації популярні платформи для обміну повідомленнями. Однак така практика тісно пов’язана з питаннями безпеки і збереження конфіденційних даних. Нижче коротко наведені принципи захисту персональної інформації, що застосовуються найбільш популярними мессенджерами.

Telegram

На адресу месенджера часто лунає критика про недостатній захист користувача або про передачу ключів шифрування держорганам. Однак розробники програми запевняють, що платформа збирає про своїх користувачів тільки ту інформацію, яка, отже, доступна у вільному доступі. Крім цього, в ньому використовується розділений принцип роботи, коли особисте листування і ключі шифрування знаходяться на різних серверах, що мінімізує ризик злому аккаунта абонента.

Signal

Не настільки популярний в Україні. Захист абонентів базується на принципі відсутності проміжного зберігання персональних даних. Листування абонентів зберігається лише на їх смартфонах, а залучення сторонніх апаратних потужностей мінімально.

WhatsApp

Мессенджер відрізняється традиційно високими стандартами захисту і складністю алгоритмів шифрування. Принцип його роботи схожий зі структурою роботи Signal. Однак WhatsApp збирає про своїх користувачів достатня велика кількість інформації, а саме номер телефону, контакти, логіни, файли cookies, дані про транзакції тощо.

Viber

Головною перевагою Viber є те, що в ньому використовується таке ж шифрування, як і в Signal – дані зберігаються тільки на пристроях користувачів. Недоліком можна назвати те, що месенджер збирає багато іншої інформації про своїх абонентів, а саме контактні дані, адреса електронної пошти, платіжні дані та інше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025