Українські абоненти втратили сотні мільйонів гривень через схеми з контент-послугами

379

У 2020 році щодо схем із контент-послугами до НКРЗІ* звернулося на 19% більше абонентів, ніж у 2019 році. Зокрема, йдеться про анекдоти, смс-гороскопи, клуби знайомств та багато інших послуг, за які мобільні оператори списують кошти з рахунків без відома абонентів.

Про це свідчать дані НКРЗІ, отримані експертами BRDO у відповідь на запит щодо звернень про контент-послуги.

У 2016 році до НКРЗІ надійшло 18 звернень щодо надання контент-послуг; у  2017 році  413; у 2018 році  549; у 2019 році  481; у 2020 році  572.

Відповідно до звіту НКРЗІ, протягом 2020 року на розгляд надійшли 4812 звернень громадян щодо надання послуг мобільного зв’язку. Контент-послуг стосується 12% цих звернень. 

“Оператори не готові самостійно припинити практику підключення абонентів до контент-послуг, які користувачі свідомо не замовляли. На жаль, абоненти передплати фактично не мають жодного ефективного захисту своїх прав” стверджує керівник сектору ІСТ BRDO Ігор Самоходський.

За його словами, сьогодні надзвичайно важливо захистити абонентів. Для цього потрібно ухвалити зміни до “Правил надання і отримання телекомунікаційних послуг”. Погодження проєкту рішення, що врегулює ситуацію, триває вже понад півтора року — оператори мобільного зв’язку успішно затягують процес. Наразі проєкт перебуває на погодженні в Державній регуляторній службі України. Він передбачає обов’язкове сповіщення абонента про списання коштів, виконання закону про електронну комерцію та інші механізми, що мають захистити споживачів.

Популярні новини  Комп'ютерна виставка Computex 2021 пройде онлайн

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я