У Мережу витекли дані 533 мільйонів користувачів Facebook

165

Вчора один з користувачів хакерського форуму опублікував базу даних більш ніж 533 користувачів соціальної мережі Facebook. У ній міститься максимально докладна особиста інформація – ПІБ, дати народження, телефони, адреси електронної пошти, дані геолокації, сімейний стан і т.д. У базі – користувачі з 106 країн, включаючи більше 32 мільйонів з США, 11 мільйонів з Великобританії і декілька мільйонів з України.

Журналісти вже підтвердили справжність інформації з витоку на основі записів про деякі користувачів, зіставивши дані з бази з даними, зазначеними в самій Facebook, а також методом функції скидання пароля (в цьому випадку частково розкривається номер телефону користувача). Представник соціальної мережі заявив, що персональні дані витекли в руки хакерів через уразливість, яку усунули в 2019 році, проте потерпілим від цього не легше.

Популярні новини  Тім Кук пояснив одну з головних обмежень iOS

«Настільки велика база даних, що містить особисту інформацію, таку як номери телефонів багатьох користувачів Facebook, безумовно, призведе до того, що зловмисники скористаються даними для атак соціальної інженерії [або] спроб злому» , – так вважає Алон Гал (Alon Gal), технічний директор компанії Hudson Rock, що займається розслідуванням кіберзлочинів.

Саме Гал першим виявив витік даних в січні цього року, коли користувач на тому ж хакерському форумі рекламував автоматизований бот, який за певну плату надавав номери телефонів мільйонів користувачів Facebook. Тепер же вся база розміщена на хакерському форумі в безкоштовному доступі, що робить її широко доступною для всіх.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я